• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama CPN

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#2
Pewnie fajne, ale fotki malutkie i nie można ich powiększyć. No a wzrok już nie ten, żeby na takich małych coś konkretnego zobaczyć... ;)
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#4
No sorki, ale to nie moja wina, że fotki są takie jakie są. W pełnej rozdzielczości nic im nie brakuje ale mają od 2 do 2,48 MB i nie wchodzą. Po zmniejszeniu do wielkości, która ponoć wg kol. Arka obowiązywała na starym forum czyli 700kb i 1280 x 1024 i użyciu programu : zmniejszacz.pl wychodzi takie oto g...no:( To co twierdzi jest oczywistą nieprawdą bo wszystkie moje zdjęcia, które wkładałem przez ostatnie lata miały powyżej 2MB i bezproblemowo wchodziły.Nastał więc chyba czas fotek poglądowych o miernej jakości. Zresztą spróbujcie sami włożyć ponownie to co wkładaliście wcześniej czy teraz wejdzie bo z moich nie weszła żadna.
 
Ostatnio edytowane:

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#5
Temat ciekawy czekam na dalsze postępy prac. Co do fotek to wczoraj jak chciałem coś wkleić na forum musiałem je zmniejszać. Pod tym względem na starej wersji forum było lepiej.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#7
Temat ciekawy czekam na dalsze postępy prac. Co do fotek to wczoraj jak chciałem coś wkleić na forum musiałem je zmniejszać. Pod tym względem na starej wersji forum było lepiej.
Szanowni koledzy limit wielkości zdjęcia to 1920x1080 pikseli i wielkość pliku 1 MB. Zdjęcia nie może być większe od tej wielkości - która jest naprawdę duza. Zaś wielkość pliku łatwo zmniejszyć zapisują z ciut mniejszą kompresją. Na starym forum maksymalna wielkość pliku to było 768 kb.
 

Ogur

Aktywny użytkownik
Reakcje
31 2 0
#8
Mi osobiście na starym forum wchodziły fotki powyżej 2MB, co do programu do zmniejszania polecam darmowy edytor Photoscape V3.7 :)
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#11
Skoro już można wkładać fotki normalnie i normalne, a nie takie gó....o jak na wstępie tego wątku to wstawiam je ponownie ;)
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#12
Fajnie to wygląda Heniu, ale popracowałbym jeszcze nad dachem. Jak dla mnie to za bardzo się błyszczy, no i ta "papa" jakaś taka bardzo pomarszczona. Nie wiem w jakich latach będziesz umieszczał tą stację, ale jeśli to ma być PRL, to ja nie przypominam sobie, żeby miejsce, gdzie stoją słupy podtrzymujące dach, było wypełnione kostką brukową, a i sama kostka na podjeździe stacji taka trochę przypominająca polbruk. Kostka na drodze/ulicy jest dużo lepsza.
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#13
Powiem tak. Jak wspomniałem na wstępie jest to karton od Sławka z podjazdem włącznie, więc robię z tego co mam. O budynku też napisałem, że prawie skończony, ale to tylko prawie. Papa dostanie jeszcze patynę, więc przygaśnie. Ulica to już inna bajka bo to już nie z tego zestawu rybia łuska. Ale tak na prawdę to, to wszystko jest dziś mało ważne. Ważne jest to, że już można bezproblemowo wstawiać fotki z telefonu.:)(y)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#14
Dla mnie ta "kostka" nie wyglada jak kostka brukowa lecz bardziej jak tak zwane "kocie łby". Odpowiednio pomalowana i spatynowana wygladać będzie bardzo ładnie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#16
Dla mnie ta "kostka" nie wyglada jak kostka brukowa lecz bardziej jak tak zwane "kocie łby".
Kocie łby to nawierzchnia z kamieni owalnego i nieregularnego kształtu. To co pokazał Heniu na swojej stacji to typowy kształt kostki granitowej. Poniżej takie przykładowe zdjęcie "kocich łbów" na szybko znalezione u wujka Google:
 

Załączniki

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#17
Kocie łby to nawierzchnia z kamieni owalnego i nieregularnego kształtu. To co pokazał Heniu na swojej stacji to typowy kształt kostki granitowej. Poniżej takie przykładowe zdjęcie "kocich łbów" na szybko znalezione u wujka Google:
Zależy jak się szuka i czego :) Ja pisząc "kocie łby" miałem na mysli coś takiego:
 

Załączniki

OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#19
A ja Was pogodzę, bo to jest ponacinany laserowo karton mający wyglądem przypominać bruk. Koniec i kropka. Moim zdaniem źle to nie wygląda.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#20
No wiesz... Nazwać to sobie może każdy. Inna nawierzchnia to kostka granitowa, a inna to kocie łby.
No ale jak Ty widzisz w tej kostce polbruk a ja go tam kompletnie nie widzę i to jest główny temat tej dyskusji a nie nazewnictwo i dlatego napisałem, że mi to przypomina "kocie łby", bo na pewno nie polbruk i tyle. ;)
Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i po prostu napisałem co widzę.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 73

Podobne wątki