• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama CPN

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#21
Heniu. Nie pogodzisz nas. Po pierwsze masz rację, bo źle to nie wygląda, co więcej, jako nawierzchnia z kostki brukowej granitowej czy też granitowo-bazaltowej wygląda do bardzo dobrze, natomiast nie jest to bruk z kocich łbów. Sorry, że powstał w Twoim temacie taki off-top i jak chcesz to go usunę, ale kocie łby, jak sama nazwa wskazuje, to bruk z kamieni przypominających głowę kota, czyli z otoczaków.
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#24
Lubię dyskusję, więc nic nie musisz usuwać, ale np. na Śląsku skąd pochodzę nierówną powierzchnię najczęściej właśnie wykonaną z kostki brukowej potocznie nazywano „ kocimi łbami”...:::,
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#27
ale np. na Śląsku skąd pochodzę nierówną powierzchnię najczęściej właśnie wykonaną z kostki brukowej potocznie nazywano „ kocimi łbami”...:::,
No i widzisz... To dla mnie nowość. Tego nie wiedziałem. Ja pochodzę z centralnej Polski i u nas kocie łby, to była nawierzchnia z otoczaków, a bruk, to była nawierzchnia z kostki granitowej albo ze wstawkami z kostki bazaltowej. Taka kostka miała z reguły kształt zbliżony do sześcianu. Natomiast kocie łby to były zwykłe polne otoczaki.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#28
OK, dla Ciebie będę pisał bez skrótów. Powinno być napisane "kształtem przypomina polbruk", to wtedy byś dobrze zrozumiał mój wpis.
Napisałeś tak jak napisałeś i takie tłumaczenie mnie nie przekonuje. Ja natomiast pisząc "kocie łby" miałem dokładnie to samo na mysli co teraz Ci Heniu również napisał. Tak, więc dogadać i zrozumieć to mogą się zawsze wszyscy jeśli tylko tego chcą a Ty Maciek masz zapędy do pouczania mnie za każdym razem gdy jest to możliwe i starasz się to udowodnić na każdym kroku jak widzę.
Lubię dyskusję, więc nic nie musisz usuwać, ale np. na Śląsku skąd pochodzę nierówną powierzchnię najczęściej właśnie wykonaną z kostki brukowej potocznie nazywano „ kocimi łbami”...:::,
Dokładnie tak ja nazywam wszelkiego rodzaju drogi z kamienia bo tak nazywali to wszyscy w koło.. Bez względu na jego kształt.
 
Ostatnio edytowane:
S

slawek77

Gość
#29
Projekt jak go nazywam bruk a jak dokładnie to się nazywa to sam nie wiem ;) ale wzór kamienia był wzorowany z tej drogi.
https://www.google.pl/maps/@50.3039...4!1subvBRMrB3BFcCiAuI3TToQ!2e0!7i13312!8i6656
Sami ocenicie jak jest tego poprawna nazwa, jesli to nie bruk to przepraszam za wprowadzenie w błąd kupującego.
Mam kilka zdjęci pracy z taka droga i powiem że nawet nie przypuszczałem że tak ładnie wyjdzie.
Jutro spytam właściciela zdjęć czy mogę zamieścić na forum jego zdjęcie z pełną drogą.
Na śląsku zazwyczaj jest taka droga nazywana kocie łby tak jak kolega kilka postów to napisał.
Ze zgoda nie będzie problemu bo już kilka jego prac jest zamieszczone u mnie w galerii.
Więc proszę bez emocji na temat praw autorskich.
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#30
No to jeśli ta droga jest wzorem do tego co pokazał Heniek, to jest to ewidentnie kostka granitowa. Widać kształt kwadratu i prostokąta, no i powierzchnia płaska. Kocie łby to otoczaki i powierzchnia każdego kamienia wypukła.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#33
Żeby zakończyć ten off-top to Heniu! Powiem tak!
Fajnie, że bawisz się w modelarstwo, a nie tylko w zbieractwo. To co robisz jest naprawdę dobre. A najważniejsze jest to, żeby Tobie się podobało. My, możemy dawać Ci rady, swoje spostrzeżenia, swój ogląd na Twoją pracę. Natomiast Ty musisz z tego wyciągnąć to, co właśnie Tobie pasuje i zrobić taką dioramę, żeby Tobie się podobała. Część z nas, tych którzy próbują Ci radzić już coś modelarsko zrobiła i ma jakieś tam doświadczenie, część nie zrobiła nic i ich doświadczenie jest tylko z obserwacji. Natomiast Ty musisz z tego „naszego spamu” wyciągnąć to, co Tobie się najbardziej przyda i co spowoduje, że Twoja praca zachwyci Ciebie, a przy okazji i nas. :)
 

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#37
Sugeruję zlikwidować jasne szczeliny między kostkami. Jasne wypełnienie po miesiącach użytkowania, ulewach, roztopach i intensywnej eksploatacji staje się czarne lub ciemno szare. To ta biel pomiędzy kostkami daje takie nierealne i moim zdaniem nieakceptowalne wrażenie.
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#38
Z tymi białymi szczelinami na drodze to jest gotowiec nawet nie wiem jakiego producenta. I widzę, że też będzie się to gryzło, ale mi głównie teraz chodzi o bruk na terenie stacji. Chciałem uzyskać taki efekt wielokolorowego bruku. Ostatecznie, zawsze mogę to przemalować na odcienie szarości aby uzyskać efekt zbliżony do tego poniżej.
66FB357A-E79F-47DE-910F-1A3ABFD93472.jpeg
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#40
864F3A24-9CCE-4CF5-878A-D34AF17346B5.jpeg
Dzięki za podpowiedzi. Z brukiem podjęte zostały kolejne działania ale przy sztucznym świetle to trudno ocenić. Prace na stacji postępują dalej. Powstał kanał najazdowy
94B59579-2BCC-432B-8334-18DA9CF92F3C.jpeg
D989BFBF-94C2-4F67-BEE1-DC6C1BE2AF2E.jpeg
do oględzin podwozi i drobnych napraw. Prace ziemne są już na finiszu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 73

Podobne wątki