• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Costerina

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#44
Ten wąwóz to ponoć największy w Polsce przekop zbudowany ludzkimi siłami, znajdujący się na szlaku Magistrali Węglowej pomiędzy Gdynią Główną a stacją Gdynia Wielki Kack.
Pewnie zbudowanie tego odcinka trwało bardzo długo. Niezwykle to malowniczy wąwóz.. Mamy naprawdę w Polsce wiele pięknych miejsc, nie tylko kolejowych i po co to jeździć na wczasy gdzieś na Chorwację, Epipt, Turcję itp?
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#46
Ol49-71 rusza z Gołubia Kaszubskiego w kierunku Kościerzyny. Data zdjęcia niestety nie znana - ale z uwagi na istniejący jeszcze tor towarowy (z lewej strony stoją na nim prawdopodobnie platformy, a w oddali widać na semaforze sygnał czerwony dla tego toru) śmiem twierdzić, że jest pomiędzy 1997 a 1999. Obecnie po tym torze śladu nie widać.
Czy ktoś posiada jakieś zdjęcia tej stacyjki z tego okresu? Byłbym wdzięczny ...
Bez nazwy 9.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#47
Ol49-71 rusza z Gołubia Kaszubskiego w kierunku Kościerzyny. Data zdjęcia niestety nie znana - ale z uwagi na istniejący jeszcze tor towarowy (z lewej strony stoją na nim prawdopodobnie platformy, a w oddali widać na semaforze sygnał czerwony dla tego toru) śmiem twierdzić, że jest pomiędzy 1997 a 1999. Obecnie po tym torze śladu nie widać.
Czy ktoś posiada jakieś zdjęcia tej stacyjki z tego okresu? Byłbym wdzięczny ...
Mam tylko dwa zdjęcia, nieco wcześniejsze, bo z 1991 roku. Niestety, niewiele na nich widać, bo wtedy nie interesowała mnie za bardzo sama stacja, z niespecjalnie ciekawym budynkiem, a raczej ślad dawnej linii z Kościerzyny, porzuconej przy budowie Magistrali Węglowej, którą na tym odcinku poprowadzono nowym śladem. Te ślady starego przebiegu linii widoczne są po lewej stronie pierwszego zdjęcia i po prawej stronie drugiego. Na trzeciej fotce prowizoryczny przystanek koło jeziora Dąbrowskiego, około 2,5 km w kierunku Kościerzyny. Nie pamiętam jego oficjalnej nazwy, ale był on wykazany w rozkładzie jazdy i niektóre pociągi miały tam planowy postój. Był tam wówczas ośrodek wczasowy PKP, teraz już dawno sprywatyzowany i nie wiem, czy jeszcze istniejący. Sam przystanek też już chyba zlikwidowany.

img759a.jpg
img760a.jpg
img788.jpg
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#48
Panie Andrzeju - te zdjęcia to perełki! Szukałem dokładnie tego co Pan tutaj nam zaprezentował - dokładnie chodziło mi o ten tor towarowy, na którym stoją platformy - serdecznie dziękuje! Nasuwa mi się jeszcze pytanie o tor prowadzący do placu ładunkowego - z Pana zdjęcia nr 2 widać, że był on zakończony kozłem oporowym, ale czy mogła być tam wcześniej np. wykolejnica? No i ten mały budyneczek w odcieniu koloru żółtego, na wysokości rozjazdów - do czego mógł służyć?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#49
Cieszę się, że fotki się przydały. Zabezpieczeniem toru ładunkowego mogła być oczywiście również wykolejnica, ale wątpię, by ktoś w pewnym momencie dobudowywał żeberko zamiast Wk, raczej od początku to żeberko było. Może służyło jeszcze do czegoś innego, np. była tam mała rampa? Ale to tylko moje dywagacje, bez żadnych podstaw, nie wiem też, do czego mógł służyć wspomniany budynek.
 

AdrianL

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
#50
A co te platformy tam robiły? czyżby odstawione z kasacją? podobny przypadek był na stacji Boże Pole Wielkie-w latach 90-tych stał tam cały rząd "gagsów" do pocięcia.
 
OP
OP
K

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
#58
Ol49-71 rusza z Gołubia Kaszubskiego w kierunku Kościerzyny. Data zdjęcia niestety nie znana - ale z uwagi na istniejący jeszcze tor towarowy (z lewej strony stoją na nim prawdopodobnie platformy, a w oddali widać na semaforze sygnał czerwony dla tego toru) śmiem twierdzić, że jest pomiędzy 1997 a 1999. Obecnie po tym torze śladu nie widać.
Czy ktoś posiada jakieś zdjęcia tej stacyjki z tego okresu? Byłbym wdzięczny ...
Zobacz załącznik 183739
Wprawdzie nie Costerina, ale jako że kol. dgajus chyba tu często zagląda, to mam dla niego jeszcze takie oto dwie fotki z Ty2-927 w Gołubiu, 09.07.1990 r., o których zupełnie zapomniałem.

Ty2-927 Golubie 1.jpg
Ty2-927 Golubie 2.jpg
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#59
:D No to teraz Pan Kriegslok dorzucił do kotła! Panowie - czapki z głów, bo takich zdjęć to nawet ebay nie ma! A ten (niestety) leżący semafor kształtowy rozwiązał moje wątpliwości co do funkcjonowania kształtów na tej stacyjce - podziękował!