• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Costerina

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
#61
Rok bodajże 2007. Costerina w Kościerzynie - niestety większe zdjęcie zaginęło i pozostała mi tylko taka oto miniatura ...

Costerina.jpg
 
OP
OP
K

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
#63
Pociąg, który można by chyba uznać za prekursora "Costeriny". Ol49-71, 12.11.1994 r. W oknie pomocnik M. Świeczkowski. Nie pamiętam już nawet z jakiej to właściwie okazji pracował wtedy ten parowóz oraz czynny jeszcze wówczas TKt48-99. Pewnie podciągnięto te przejazdy pod święto odzyskania niepodległości.

Unbenannt-Scannen-05.jpg
Unbenannt-Scannen-06.jpg
 

jastarnik84

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#65
To konkretne miejsce to Wzgórze św. Maksymiliana (dawniej Wzgórze Nowotki). Obecnie to miejsce jest diametralnie zmienione - nie ma już takiej ilości zieleni, ponieważ (prawa strona fotografii) stoi tam olbrzymie centrum handlowe. Warto tę fotografię zachować - to już historia!
W miejscu gdzie znajduje sie ta zieleń była baza TRANSOCEANU pamiętam to z czasów jak za dzieciaka czekało się na SKM-kę. To tak namarginesie co do zmiany otoczenia.
 
Ostatnio edytowane:

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
#67
Ol49-71 oczekuje na krzyżowanie w Gołubiu Kaszubskim. Data wykonania zdjęcia - nieznana, szacuję na rok 1997. Skan z odbitki.
Proszę wybaczyć obcięty parowóz - spieszyłem z powrotem do tego pociągu ...
Bez nazwy 1.jpg


A tutaj już zza okna w tym samym pociągu, gdzieś na szlaku.
Bez nazwy 2.jpg
 
OP
OP
K

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
#69
Ol49-71 oczekuje na krzyżowanie w Gołubiu Kaszubskim. Data wykonania zdjęcia - nieznana, szacuję na rok 1997. Skan z odbitki. Zobacz załącznik 251950
Chyba raczej było to w następnym roku, bo na pierwszym zdjęciu i ja się załapałem w rozmowie z maszynistą Leszkiem, z którym często się jeździło w latach 1998 i 1999, ale stuprocentowej pewności oczywiście nie mam.
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
#70
Odświeżę trochę wątek.
Na zdjęciu zamieszczonym przez Kriegslok'a jest widoczny w środkowej części, po prawej stronie mały budynek, który pełnił rolę posterunku osłonnego Mały Kack GO2. W tym miejscu odchodził w stronę lasu, w lewą stroną tor łapankowy Kopcke'go (po 1997 roku zmieniono go w ochronny). Czy jest ktoś w posiadaniu zdjęcia tego budynku lub samego toru łapankowego?
Temat torów łapankowych został troszkę poruszony w tym wątku: Ciekawostki z Trójmiasta.
Unbenannt-Scannen-06a.jpg
 
OP
OP
K

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
#74
Niedługo Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Dobra okazja, by przypomnieć tu śp. Zygmunta Edela, który był jednym z maszynistów najczęściej prowadzących "Costerinę", a jednocześnie człowiekiem, który rozumiał nas - hobbystów. Posiadacze książki "Ostatnie polskie parowozownie" K. Wiśniewskiego w dolnej części okładki mogą zobaczyć Zygmunta ze "szprycą", podczas gdy tu utrwalono go na pokładzie Ol49-71 w dniu 28.09.1997.
160.jpg