• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Costerina

OP
OP
K

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
#26
Tak, dla mnie to już też nie była żadna „Costerina”. Dopóki była nasza własna oelka, to jeszcze było to.
Np. to dla mnie jeszcze była „Costerina”:
271.jpg


A to już absolutnie nie:

293.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#27
Zgadzam się z przedmówcą na 100%. Wiem, że Ok22 były w Gdyni przed wojną i po, pewnie jeździły tą trasą nawet z podobnymi wagonami, ale coś w tym Cargulowskim składzie było nie halo. Może ten jarmarczny emblemat na dymnicy (jestem strasznie czuły na takie rzeczy), a może świadomość, że skład przyjechał z drugiego końca Polski na gościnne występy i zaraz odjedzie. Szkoda wielka, u Czechów na przykład czynne parowozy są rozproszone po całym kraju i po prostu wożą ludzi, a u nas się nie da.
Z innej mańki zapytam: na fotkach jest tzw. Złoty Wykop poniżej Osowy, a po lewej mamy bocznicę do Polifarbu. Czy ktoś pamięta, w którym roku ją rozebrali?
 
OP
OP
K

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
#36
Ja go tak zwałem. Bo to był słabeusz jak diabli. Pamiętam np. taką jazdę na nim: stawidło na jakieś 35%, “buda” (przepustnica) otwarta prawie na całego, a on po w miarę równym torze nieco tylko ponad czterdziestkę wyciąga. I to chyba nawet w składzie nie było akurat tej starej “jedynki”, która zawsze dość ciężko szła.