• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co w skrzynce piszczy.

OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
#21
Zobaczymy jutro, zakładam że jedna ze skrzynek nie wytrzyma, choć może jest tak elastyczna że odkształci się znacznie bez zniszczenia, to wszystko i tak ledwie muska temat, nie ma np. żadnych obciążeń dynamicznych, myślę że musiałbym mieć kilkanaście takich skrzynek, i poświęcić tydzień urlopu teraz żałuję że to zacząłem i bez uzgodnienia z Kolegą Maramamare, bo wygląda jakbym chciał umniejszyć jego zasugi i wkład pracy, a wyeksponować swoje, tyle że moich nie ma, prócz rozpoczętych projektów i obiecanek cacanek, a potem już nie będzie bo to nudne.
Ta mała burza przekonuje mnie o tym żeby nie pisać i nie udzielać się na forum, bo to chęci dobre a wiadomo co robią dobre chęci, a wychodzi jak zwykle, ale jak mawiał pewien premier, nie jak zaczyna ale jak kończy się, ważne jest, czy jakoś tak.
Skończymy ten temat i będą święta.
 

maramamare

Użytkownik
Producent
Reakcje
263 2 0
#22
Zobaczymy jutro, zakładam że jedna ze skrzynek nie wytrzyma, choć może jest tak elastyczna że odkształci się znacznie bez zniszczenia, to wszystko i tak ledwie muska temat, nie ma np. żadnych obciążeń dynamicznych, myślę że musiałbym mieć kilkanaście takich skrzynek, i poświęcić tydzień urlopu teraz żałuję że to zacząłem i bez uzgodnienia z Kolegą Maramamare, bo wygląda jakbym chciał umniejszyć jego zasugi i wkład pracy, a wyeksponować swoje, tyle że moich nie ma, prócz rozpoczętych projektów i obiecanek cacanek, a potem już nie będzie bo to nudne.
Ta mała burza przekonuje mnie o tym żeby nie pisać i nie udzielać się na forum, bo to chęci dobre a wiadomo co robią dobre chęci, a wychodzi jak zwykle, ale jak mawiał pewien premier, nie jak zaczyna ale jak kończy się, ważne jest, czy jakoś tak.
Skończymy ten temat i będą święta.
A ja tam nie mam nic przeciwko, wręcz przeciwnie, sam jestem ciekaw efektów, ale tak jak wspomniałem, testowany egzemplarz jest pierwszym egzemplarzem jaki wytworzyłem, a jego największym mankamentem jest ogromna podatność na skręcanie. Wyeliminowałem to w drugim egzemplarzu ;) . Co do zasług- nie występują, więc nic nie umniejszasz . Pozdrawiam :D
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
#29
6.01 usuwam zabezpieczenie spod skrzynki, wskaźnik wędruje po skali., obciążenie pochodzące od ciężaru ramienia 0,8 kGm.

P1270751.JPG


Dokładam jeden kilogram, moment 1,8 kGm, skrzynka zaczyna "śpiewać".

P1270753.JPG


P1270752.JPG


Zdejmuję kilogramową tuleję, zakładam odważnik 5 kg, powoli delikatnie zawieszam na ramieniu, zakładany moment skręcający 5,8 kGm, nagle trzask, wieloletnia wprawa w unikaniu kolizji z ciężkimi elementami powoduje że odsuwam w porę nogę, nie wytrzymała, nie zarejestrowałem odchyłki kątowej.
Puściło łączenie profilu z dalszą częścią skrzynki.

P1270754.JPG


P1270756.JPG


P1270757.JPG


Cóż, Bóg tak chciał.

Zakładam skrzynkę R, kolejne odchyłki przy momentach 0,8 1,8 i 5,8 kGm

P1270758.JPG


P1270759.JPG


P1270760.JPG


Przy tym ostatnim obciążeniu zaczyna skrzypieć, ale bez trzasków.
Ładnie się skręciła.

P1270761.JPG


Po zdjęciu obciążenia powraca do poprzedniego kształtu.

P1270763.JPG


I wygląda jak nowa.

P1270764.JPG


Odbyło się, nierzetelne, nieporównywalne, do dupy, jutro ma przyjść nowa skrzynka M, mają ją odebrać, ja mam wolne.
Skrzynka była jak zapewnia jej twórca prototypem, tak wyglądała, było w niej coś nie do końca przemyślanego, to moja opinia, można się z nią nie zgadzać, mimo to spokojnie można byłby użyć ją jako bazę do dioramy, skrzynki prezentacyjnej, nawet włączona w większą makietę zdała by egzamin, wszak nikt na imprezach skrzynek nie skręca, a zginanie wytrzymała.
Ma też wiele zalet o których już pisałem, lekkość i finezja.

Się zobaczy w następnym sezonie, działań naszego samozwańczego instytutu badawczego.

Dziękuję za uwagę, cenię głosy na temat, innych nie lubię, ale ponieważ jestem jak Św. Franciszek nie usunę tych dywagacji o styropianie w skrzynce i próbach obrażania się nawzajem, ale .....
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#30
Bardzo dobrze opracowany, przygotowany, opisany test. Czekamy na test M wersja druga.
Czasami jak zamawiam jakieś analizy czy badania w naszych instytucjach naukowo szkoleniowych, to materiały nie są tak dobrze przygotowane.
Pawle testuj, zginaj, skręcaj.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
#33
No i przyszła, w piątek, a miałem wolne że tak powiem, więc dopiero dziś ją wziąłem na "warsztat".
Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, już trzymając w ręku czuć że jest dużo sztywniejsza i solidniejsza mimo iż waży tylko 600 g więcej od poprzedniczki, czyli całe 2,7 kg, przypomnijmy tamta ważyła 2,1 kg.
P1270770.JPG


P1270771.JPG


Na boku skrzynki śliczny dizozaur, jak mawia córka moje koleżanki.
Spód to futurystyczny twór, coś jak megapolis czy coś w tym guście, może kiedyś w jakimś filmie s-f się znajdzie.

P1270772.JPG


Na środku konstrukcji, bardzo przemyślanej, mocuję za pomocą kleju kawałek płytki stalowej jako miejsce przyłożenia dźwigni czujnika.

P1270782.JPG


Jak poprzedni zaczynamy od zginania w płaszczyźnie poziomej, dziś zdjecia wychodziły mi marnie, ale to nie konkurs fotograficzny tylko test, mam nadzieję że wybaczycie mi to.

Punkt zerowy.

P1270774.JPG


Obciążenie 5kg przesunięcie 0,47 mm poprzednia 0,5 mm, skrzynka R dla przypomnienia 0,25 mm.

P1270775.JPG


Obciążenie 9 kg przesuniecie 0,78 mm poprzednia 0,82 mm skrzynka R 0,38 mm,

P1270777.JPG


Mimo pozornie niewiele różniących się odchyłek, ta dzisiejsza jest znacznie sztywniejsza, to się wyczuwa.

Zginanie w płaszczyźnie pionowej.

Punkt zerowy.

P1270779.JPG


Obciążenie 5 kg odchyłka 0,21 mm, poprzednia 0,39 skrzynka R 0,05 mm

P1270780.JPG


Obciążenie 9 kg odchyłka 0,385 mm poprzednia 0,67 mm, skrzynka R 0,21 mm.

P1270781.JPG


Dziś to tyle, nie miałem za bardzo czasu, ale co się odwlecze to i tak dalej.
Reasumując dzień dzisiejszy, skrzynka M2 zdała egzamin, ustępuje co prawda skrzynce R, ale jest lżejsza i bardziej wysublimowana, a to bardzo ważne.
Nie wiem jak się zachowa w teście na skręcanie, ma bardzo delikatny profil czołowy, ale zobaczymy, mam też pomysł na kolejną próbę, polegać będzie na obciążaniu zamocowanej nogi, pierwsza nie miała takiego, druga ma, do skrzynki R zamocuję standardowy w tego typu skrzynkach uchwyt na nogę z rury aluminiowej, ta próba tez nie będzie zbyt obiektywna, ale powie nam coś o zachowaniu się skrzynki stojącej na nogach i potrąconej niechcący.
Nie wiem także na ile mogę sobie pozwolić w swych niszczycielskich zapędach.

DCN.:)
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
#34
Dziś krótko, idą święta ktoś musi na wypłatę zarobić i na prezenty dla dzieci Prezesów.
Swoją drogą nie cierpię świat, z tą nachalną komercjalizacją, tonami żarcia i drogimi absolutnie nie przydatnymi prezentami, byle tylko wydać kasę i zabłysnąć, jak jedna ci... z pracy, 2500 za psiuńcia, i już chce się go pozbyć bo to żywe srebro, a miał być taki zagraniczny, spokojny...

Zginamy skrzynkę M.

P1270788.JPG


Punkt zerowy.

P1270794.JPG


Przemieszczenie równe 1,36 mm poprzednio 1,49 jest poprawa, statystycznie ;) na jeden gram wagi przybyłej skrzynki, odchylenie przy obciążeniu zmniejsza się o 0,00021 mm.:eek:

P1270799.JPG


Jest nieźle, zobaczymy jak dalej, może jeszcze przed świętami, po to abyście przekonani lub nie co do jakości tejże, rzucili się hurmem na zakupy.

CDN.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora: