• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co to za naczepa?

Kamil97

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 0 0
#1
Oglądając ostatnio film o transporcie w PRL-u zauważyłem ciekawy zestaw do przewozu prefabrykatów. Postanowiłem zbudować jego model, ciągnik już mam, problem jest tylko z naczepą bo dysponuję tylko jednym zdjęciem z filmu. Dlatego tak jak w temacie, poszukuję wszelkich informacji (nazwa, producent) i dokładniejszych zdjęć.
20161012_212953_HDR.jpg
 
Reakcje
10.794 67 1
#2
Zdjęcie jest do słabe , ale mi się wydaje że to naczepa marki Zremb ND 61 . Z czymś takim parę lat temu mój ojciec po kostkę śmigał . Rozciągało się to o parę metrów . Naczepa miała 2 osie na tyle obie na bliźniakach . Przód naczepy był w kształcie trapezu i tam się mieściły wszelkiego rodzaju belki drewniane , pasy i łańcuchy .
Takie coś znalazłem :
 
Reakcje
1 0 0
#11
Jest to naczepa dłużycowa ND-160, produkowana od 1965. Najpierw wytwarzał ją ZREMB Wrocław, a po kilku latach produkcję przeniesiono do ZREMB-u w Solcu Kujawskim. Na poniższych zdjęciach znajdziesz chyba wszystko, czego potrzebujesz.
Przy okazji Kamil, dałbyś namiary na ten film o transporcie.
 

Załączniki