• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co to za dekoder (y)...

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#1
Koledzy proszę o pomoc w ustaleniu producenta i numeru katalogowego poniższych dekoderów:

jako ten pierwszy znalazłem to jest to prawdopodobnie Roco 10883 lub Zimo MX633P22
Ale który to konkretnie ? i czy coś je różni czy to jedno i to samo ?
20181026_074201-1.jpg


Jeżeli chodzi o ten drugi 8 pinowy to nie wiem nic o nim kto jest producentem i jaki nr kat.


20181026_124655-1.jpg
20181026_124607-1.jpg

Dzięki za pomoc.
 
Ostatnio edytowane:

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.073 140 0
#2
Na stronie Zimo są instrukcje dekoderów -> w nich są "obrazki" - można porównać.
Albo wpisz w google podejrzany typ i sprawdź czy "grafika" się zgadza
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#3
Co do pierwszego to jak pisałem, w przypadku tego drugiego to już trochę guglowałem w grafice ale żaden (ani Roco, Zimo, Piko, Lenz) nie odpowiada identycznie "graficznie" temu. Owszem podobne są.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
308 0 0
#5
Dwa kolejne to zabytki już od dawna nie produkowane przez Haber and Koenig Electronics GmbH z Austrii (prawdopodobnie sa to HLD-NFA lub HLD-HFA).
Firma zaprzestała już produkcji dekoderów pod swoją marką, a ich strona domowa przestała działać. Dekodery te montowało swego czasu w swoich modelach ROCO i pewnie tam należy szukać instrukcji.
Pytał się o nie kiedyś kolega CoCu (http://forum.modelarstwo.info/threads/prÓba-rozpoznania-dekodera.15186/post-270482)
 

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
152 3 0
#6
Aby nie zaśmiecać forum podpinam się do wątku ze swoim pytaniem/swoim dekoderem... może ktoś z Was powie o nim coś więcej? producent? numer katalogowy? funkcje?
Kiedyś kupiłem lokomotywę BR 204 DB Roco z takim czymś w środku, dla mnie laika jest to dekoder jazdy i oświetlenie 8 pin...
dziękuje Piotr
20180911_095402.jpg
DSC00421.JPG
roco 41295.JPG
 

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
152 3 0
#12
Dziękuje bardzo(y) mój angielski jest dość komunikatywny ale nie na tyle aby wyczaić techniczne słownictwo;)
czy ten dekoder można rozbudować aby lokomotywa miała dźwięk czy trzeba podpiąć inny/nowy dekoder?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 3
DCC 2
DCC 1
DCC 10
DCC 13

Podobne wątki