• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co takiego Mikołaj przyniósł mi pod choinkę?

Reakcje
0 0 0
#1
Witam!
Takie oto przepiękne wagony znalazłem pod choinką :D
Problem w tym, że to raczej nie moja ulubiona epoka V i nie posiadam lokomotywy, a konkretniej parowozu, który mógłby ten pociąg prowadzić.

Moje pytanie to po pierwsze, co to są za wagony(google, bez znajomości niemieckiego i angielskiego, niewiele mi powiedziały).
Po drugie, jaka lokomotywa pasowałaby do składu?

Numery kat. to Roco Exclusiv 44588 i 44587
Z góry dziękuję za pomoc.

http://img509.imageshack.us/img509/3130/boczniaki1mn6.jpg
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#4
Nie "każda parowa"
Są to boczniaki [abteilwagen] łączone miejskiej kolei berlińskiej, więc powinny być ciągnięte parowozami osobowymi. I tu loki z tendrem z zakresu serii BR 20 do BR39, lub tendrzaki BR 62 do BR 78 i BR 90 do 93. Dokładniejszych danych musisz sobie poszukać.

PS
I proszę nie zakładać tematów, pod takimi niejasnymi tytułami.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
#6
Jak znam życie to Tomkowi bardziej chodzi o to, że temat o takiej treści bardziej pasuje do działu Bocznica ;) Może moderki zrobią z tym porządek...
A tak w sumie to co Wam fajnego przyniosło Dzieciątko (u nos na Śląsku gwiazdora nie znomy) przyniosło?? U mnie pojawił się ST44 wprost z ZNTK Wilczyca Książęca Bomba! :razz:
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#7
Na bocznicę nie jeśli już to na Gadki-szmatki. Po prostu tytuł ma nic nie mówiący, podobnie jak tytułu typu "Proszę o pomoc" "problem" itp. A można by dać przynajmniej w podtytule Roco numer ..., i już lepiej.
 
Reakcje
0 0 0
#10
tytuł jest ok , - bo co może Mikołaj przynieść pod choinkę ? no co? czekoladki? Tabor tabor może przynieść a tu jest miejsce na tabor i nie musi być nr katalogowego w temacie .poprostu ludzie chwalą się co znaleźli pod chojną i wklejają zdjęcia a inni sobie oglądają , komentują i jest fajnie
 

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
#11
A ja pod choinką znalezłem te dwa modele.
Jestem mile zaskoczony modelem wapniarki bo po modelu za 40 dychy nie spodziewałem się aż tak dużo. Nie dość, że prawidłowo i czytelnie oznakowany to jeszcze to pudełko. Jak bym płacił za Brawę ze 300zł. A tu proszę miła niespodzianka od Roco. Jeszcze więcej modeli tego pokroju by się przydało. No MIkołaj w tym roku chojny był w zieleń...ale tego nie będę zamieszczał... :D
 

Załączniki

OP
OP
osama591
Reakcje
0 0 0
#13
Lucjanek napisał(a):
ludzie chwalą się co znaleźli pod chojną i wklejają zdjęcia a inni sobie oglądają , komentują i jest fajnie
Przy zakładaniu tego tematu przyświecał mi bardziej egoistyczny cel :D , ale skoro uzyskałem odpowiedź na swoje pytanie, a tytuł jest taki, a nie inny to dlaczego nie.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.079 140 0
#16
blisko,
skarpety ;-)

w kwestii prezentów to sam sobie zrobiłem prezent, no może posotałym N-ormowiczom
też
znaczy się, przez 3 dni powstała nowa eNkowa stacja
(właściwie to jakas inna została zmodernizowana, ale efekt jest lepszy niż poprzednio)
 
Ł

Łukasz K

Gość
#17
Cezary napisał(a):
Cóż, do mnie miała dojść jeszcze
Do mnie też miało dojść kilka wagonów, ale leniwy Mikołaj puścił to Pocztą Polską i efekt będzie jak pociąg z Świnoujścia do Przemyśla u kresu swej podróży w ostrą śnieżycę - mocno opóźniony :twisted:
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#18
:D Dla mnie gwiazdorek przyniósł, od Mamy ''1000 lokomotyw'' i jestem zadowolony z tej pozycji, od Martuni ''Fortyfikacje'', też jestem bardzo zadowolony, kilka różnych fantów niekoniecznie hobbystycznych. Pisałem do gwiazdora list i spełnił moje zyczenia, tylko skubany podał nr.konta, na które musiałem wpłacić pieniążki :devil: Rozdawnictwo się skończyło :twisted: ,rózgi gratis ma :!:
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 119

Podobne wątki