• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co się dzieje z parwowozami na terenie CM Prokocim ?

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#1
Stały tam jako "pomnik" - TKt48, Ty51 i jeszcze jakiś, nawet z tabliczkami z opisem na patyku...
Teraz Ty51 stoi pod ogrodzeniem od ul. Gierymskich, na rozpadających się torach trójkąta, a na jego miejscu stoi zardzewiały wrak Ty2.
Czy to może przygotowania do remontu (czyt. odmalowania) czy może do czegoś gorszego...
Może ktoś coś wie???
 

Izone

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
eeee a Tkt 48 nie stał na Płaszowie tak jak reszta parowozów ?? Bo jesli ci o te chodzi to pewnie znowu nimi jakies manewry robią po Płaszów jest teraz IC
 

M.Smoczkiewicz

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#5
Bo z tego co mi mówiono poza TKt-ką wszystkie miały powędrować do Towarzystwa w Pyskowicach! Jeszcze dzisiaj wieczór tam zaglądnę - to niedaleko. Pozdrawiam!
 

M.Smoczkiewicz

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#6
Ty51-9 i Pt47-13 jeszcze stoją koło ogromnej podstacji elektrycznej, za kotłownią, więcej nie widziałem, bo nadchodziła wściekła burza
 
OP
OP
cyruss

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#8
Z jednej strony szkoda bo miałem je na wyciągnięcie ręki, a z drugiej to może i lepiej bo ktoś o nie zadba. Przez ostatnie parę lat ich stan mocno się popsuł, malowanie złazi płatami...
No i ustawione były tak ciasno że nawet focić się nie dało.
Ten teren to niby geograficznie Płaszów ale właścicielem jest a raczej był Zakład Taboru czyli CM Prokocim.
 

Izone

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
teraz to ja się pogubiłem one stoją na terenie szopy w Prokocimiu czy tez szopie Płaszów (obok Kraków Płaszów ) ?? Jedna jest Cargo druga IC
 
Ł

Łukasz K

Gość
#10
Izone napisał(a):
teraz to ja się pogubiłem one stoją na terenie szopy w Prokocimiu czy tez szopie Płaszów (obok Kraków Płaszów ) ?? Jedna jest Cargo druga IC
Na Prokocimiu innych zabytków jak EP02-08, EU05-22 (EP05-22), rzędu trupiejących EU06 (02, 04, 05, 07, 08, 11, 14, 16) i dwóch ET21 (357, 618) oficjalnie "oczekujących decyzji" nie ma. Parowozy są odstawione na "zadupiu" IC-kowej szopy w Płaszowie (są ustawione - jak ktoś tu pisał - na końcu "trójkąta" prawie przy ogrodzeniu). Jak ktoś ma dobry zoom w aparacie to z w/w ulicy można swobodnie je sfocić. Widok żałosny, jako pierwsza od strony płotu stoi Ty51. Za nią coś co przypomina mi Ty2, Ty3 lub coś koło tego. Próbowałem - jak dawniej (za czasów Cargo) - wejść na szopę za przyzwoleniem zmianowego, lecz zapanowała moda na socjalizm i ten Pan nie może wydać zezwolenia. Na parowozy też, bo one należą do Cargo, a nie IC !, więc podjechałem na CM Prokocim i tam ze znajomymi zmianowymi jak to w końcu jest, a oni, że te parowozy stoją na terenie należącym do spółki Intercity i to z nimi trzeba rozmawiać....koło się zamyka i teraz tak latać "od drzwi do drzwi" i jeden będzie zwalał na drugiego, bo sami nie wiedzą z czego żyją. Podobno u Cargo, IC i PR są na "górze" awantury z piorunami, bo sami nie wiedzą czym władają i z kim się chcą łączyć w spółki, więc tym bardziej nie powinno dziwić, że na samym "dole" są takie sytuacje. No ale co poradzić "betonu" nie skruszymy
 

Izone

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
mas racje tam stoy Ty2, ty51 i była jeszcze petucha jakaś tam swojego czasu wiec nic z nimi nie zrobili tylko przestawili jeszcze bardziej w kąt
 
OP
OP
cyruss

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#12
Tak się te kolejowe spółki zmieniają że nie nadążam - moja percepcja zatrzymała się kiedy szopa w Płaszowie była pod CM Prokocim, a przynajmniej w budynku obok siedzieli urzędnicy CM Prokocim. Żeby uściślić: szopa płaszowska ma obrotnicę a prokocimska przesuwnicę.
Łukaszu, czyżbyś nie wiedział że na kolei zawsze gdzieś jest taka instytucja jak dziura w płocie? Idziesz ulicą Gierymskich do końca, przechodzisz przez wyrwę w murze i stoisz na torach rzeczonego trójkąta... Nikt tego miejsca nie pilnuje.
Ja w ogóle to jestem na tyle bezczelny że pozwalam sobie czasem przejechać przez teren CM-u do Płaszowa na skróty. Mam wprawdzie przepustkę ale na teren PLK i na moją szacowną osobę a nie na moje auto. To chyba przez kolejarskie geny w trzecim już pokoleniu...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 20
Koleje w Polsce 0
A
Koleje w Polsce 15
P
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 2

Podobne wątki