• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co można ciekawego zrobić ze zużytego taboru?

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
Dziękuję za miłe słowa,że to oglądacie (y) i oceniacie,komentujecie.W następnych odsłonach zrobię parę sztuk drezynek DOc z Sochaczewa oraz drezynę całą obudowaną.Ciągle myślę jak to ruszyć,na razie to tylko silnik z telefonu komórkowego pasowałby ale to napięcie 5 V nie daje mi spokoju, pożyjemy zobaczymy.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Ciągle myślę jak to ruszyć,na razie to tylko silnik z telefonu komórkowego pasowałby ale to napięcie 5 V nie daje mi spokoju, pożyjemy zobaczymy.
Może silniki z KKPMO coś pomogą ;) Są od razu z przekładniami ;) W moim wątku link i zdjęcia. Są różnej wielkości i przełożenia oparte o silniki 4 mm i 6 mm. Może coś mam na stanie jeszcze jakbyś szukał. Silników od telefonów i wibratorów też mam parę wolnych. Jakbyś szukał czegoś to też pisz śmiało. Może coś pomogę ;)

http://forum.modelarstwo.info/threads/oŻywianie-samochodÓw-autka-h0-tt-n-jako-r-c-da-się.28110/
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Odchodzimy od tematu, ale ja takich bezeceństw nie używam, mam żonę a jak jej nie ma to dwie na razie sprawne ręce.

Mało jest drogi kolego zjawisk z życia codziennego, które traktuję jak to napisałeś, jako normalność, ponieważ nie zasługują na to, całe życie broniłem i bronię się do dziś przed taką "normalnością", bo czy deseczki (jak mniemam o tym mowa w kontekście "wibratorów") mniejsze lub większe zwane jak tam kto chce, dawniej służące do rozmów na odległość, dziś będące protezami, substytutami, i tu można sobie wpisać co tam każdy chce, czy to bezwolne uzależniające macanie szklanych ekranów, sprawdzanie co chwilę otrzymanych, a częściej nie lajków, itp patologiczne zachowania, może dorosły człowiek nazwać normalnością.
Ponieważ od urodzenia z wyjątkiem kilku chwil gdy podróżuję jako pasażer limuzyną mojej żony, korzystam z komunikacji dostępnej dla plebsu, obserwuję ludzi tak z nudów, bo za krótko jadę i za często się przesiadam, aby skoncentrować się na czytaniu książki, ale ad rem jak to mawiali, i co widzę, widzę niewolników, w różnym wieku, niewolników technologi, która mądrze wykorzystywana jest pożyteczna, ale nie może za Ciebie żyć, niestety trzeba to zrobić osobiście i świadomie, co by było gdyby tak na tydzień wyłączyć internet, na całym świecie, apokalipsa.

Znów dałem się ponieść, reasumując, ostrożnie Szymonie Lwie Serce, z formułowaniem tez o wszystkich i wszystkim, bo można się naciąć spotykając takich jak choćby ja.
Nie używam, nawet nie wiem jak to uruchomić.

A teraz wracamy do zachwytów nad modelami naszego kolegi, bo to o wiele bardziej radosne, przynajmniej dla niego.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Czy taka węglarka była eksploatowana przez PKP ? Myślę że to Wddo
Zdjęcie nie moje z aukcji którą wygrałem
Zobacz załącznik 454850
Wyglada na Piko, jasne ze mozna z tego zrobic polsko-podobny. Zaleta tych starszych Piko jest to, ze pod burta jest stalowy plaskownik. Podczas jazdy, kiedy zaczepione jest do siebie kilka takich wagonow, powstaje fajne dudnienie na stykach. Nowsze modele jakos to zatracily.
 

Piotr Czarzasty

Nowy użytkownik
Reakcje
29 5 0
Pawle jak wynika z twoich wpisów jesteś jednym z najinteligentniejszych osób na tym forum. Jednocześnie wyjątkowo trafnie i realnie oceniasz rzeczywistość. W tym kontekście całkowicie niezrozumiałym jest przyznawanie Ci ostrzeżeń, wszelkiej maści "banów", a w szczególności praktyki usuwania Twoich wpisów. Czyżby szczera prawda kuła w oczy. Szacun i pozdrowienia.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.273 61 2
Czy taka węglarka była eksploatowana przez PKP ? Myślę że to Wddo
Zdjęcie nie moje z aukcji którą wygrałem
Zobacz załącznik 454850
Jest to weglarka szwajcarska typu L6 do tego ze wzmocninymi słupkami . Mało prawdopodobne żeby ta wersja znalazła się na PKP. Możesz jednak ją nieco poprzerabiac.
[DOUBLEPOST=1487327782][/DOUBLEPOST]Albo wykorzystać podwozie do innego wagonu
 

Podobne wątki