• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co można ciekawego zrobić ze zużytego taboru?

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
Dzisiaj wkleiłem 3mm pasek w dolną część wagonu i szpachla i szlif podkład i szlif.Dach wykonany ze styroduru ładnie sie szlifuje ,daszek zainpregnowałem wikolem żeby podkład nie pogryzł się z styrodurem i szpachlą bo będę jeszcze szpachlował daszek.W sumie wagon już przypomina SR71. Piszcie komentujcie cdn... DSCF3996.JPG DSCF3997.JPG DSCF3998.JPG DSCF3999.JPG
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
Moze jakas alternatywna historie tego wagonu;) Dla czego powstal, kiedy? Na jaka trase, czy rejon byl kierowany. Patrzac na to, przypomnial mi sie wagon motorowy VT-10, zbudowany niegdys dla Kolei Izerskiej pomiedzy Mirskiem i Swieradowem Zdroj.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Ciekawy widok, już naprawdę się klaruje :) Powiedz planujesz zrobić też tą szklaną wieżyczkę, pomost i pantograf ?? Ja w swoim projekcie, którego nie mam czasu rozpocząć, wykorzystam daszek z wraku amerykańca (jak na foto) z lekką modyfikacją, a pantograf i napęd z zajechanej E69 Piko :) Wrzucaj śmiało focie, kilka osób Ci tu szczerze kibicuje :)

3356.jpg
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
Wzoruje się na tym modelu SR-71/12 więc będzie tam wieżyczka pomost i pantograf.Był też wagon z pomostem,w sumie każdy wagon różni się detalami np malowanie,lusterka poręcze itp. 36.jpg SR71-12.jpg
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
Założyłem pantograf na próbę z plastiku metalowy będę musiał kupić.Poręcze też już zrobione . Teraz czeka mnie wykonanie kabiny oszklonej na dachu cdn... DSCF4000.JPG DSCF4001.JPG DSCF4002.JPG DSCF4003.JPG
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
Postanowiłem dzisiaj przetestować kolory na początku pomalowałem czerwonym podkładem,później żółty.Żółty się kiepsko nakłada więc pewnie będę 3x żółtym pokrywał powierzchnie.Na razie się wstrzymuje z wszystkimi projektami bo dziś się WP o mnie upomniało i będę musiał się wstawić po kartę mobilizacyjną.Tak więc czołem . DSCF4022.JPG DSCF4023.JPG DSCF4026.JPG DSCF4027.JPG DSCF4028.JPG DSCF4029.JPG
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Wszystko cudnie, podoba mi się bardzo, musisz tylko jeszcze popracować nad dachem, zwłaszcza przy drzwiach zanim pomalujesz na gotowo, ale jestem pod wielkim wrażeniem... Teraz jeszcze napęd i światełka i normalnie dwie stówy na allegro :p
[DOUBLEPOST=1458887248][/DOUBLEPOST]Ps. Cieszy mnie że jest jakieś poruszenie w moim wątku, bo ja jakoś ostatnio nie mam czasu na dokończenie swoich projektów...
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Kadzie i butle maluje mieszanką kilku szarych od Revell'a. Dają one aksmitne wykończenie co w tym przypadku jest pożądane, potem to już fantazja w brudzeniu.
Huta 4.jpg
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
Wagon SR 71 zrobiony,pantograf założyłem z Roco docelowy będzię taki sam tylko czerwony.Silnik na razie mam z gumkowca więc nie będę kombinował.Jak już ma jeździć to musiałbym zrobić cyfrówkę i zmienić podwozie no inne bo jest całe metalowe.Gdyby miał ktoś jakiś pomysł to piszcie. DSCF4033.JPG DSCF4034.JPG DSCF4035.JPG DSCF4037.JPG DSCF4038.JPG DSCF4039.JPG DSCF4040.JPG DSCF4041.JPG DSCF4042.JPG
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
Dzięki teraz będę myślał nad następnymi wagonami,platforma będzie krótka i długa i jeszcze jakiś osobowy przerobie na techniczny.Tym bardziej że kali z energetyki pojawią się wkrótce w sprzedaży
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
Na aledrogo dopadłem skrzynkę złomu kolejowego 3 wagony będą wykorzystane na tabor z energetyki niebieski pojdzie na wagon warsztat zielony wagon bez żadnych oznaczeń.Po za tym już mam mętlik w głowie bo nie chciałbym wykonać coś co nie jeździło na polskich szlakach wagony mają oznaczenia niemieckich kolei DSCF4198.JPG DSCF4199.JPG DSCF4200.JPG DSCF4201.JPG DSCF4203.JPG DSCF4197.JPG ,wszystko i tak zniknie ale ..... jak chcecie pomóc to piszcie :)
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
KOLEJny wagonik poszedł pod nóż.Ostrym skalpelem powycinałem całe odeskowaanie ,zostawiłem tylko profile z nitami. Z puszki po coli wyciąłem blachę aluminiową którą zmatowiłem i cały wagon będzie obity blachą.Wagon będzie w kolorach PKP Energetyka. DSCF4213.JPG DSCF4214.JPG DSCF4215.JPG DSCF4216.JPG DSCF4217.JPG DSCF4218.JPG DSCF4219.JPG DSCF4221.JPG
 

Podobne wątki