• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co można ciekawego zrobić ze zużytego taboru?

OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Panowie i Panie, nie będę nikomu zaśmiecał wątku, tylko zapytam w swoim... Mianowicie jak już zauważono w wątku "Mój tabor", na święta miałem awarię i połamałem zderzak od gagara Roco... Moje pytanie brzmi, gdzie można zamówić metalowe zderzaki od Kluby, bo jakoś ostatnio na alegroszu go nie widziałem ?? Dzięki z góry :)
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
Coś mnie ostatnio wzięło na wagony z energetyki i podobne.Poprzedni zrobiłem fikcyjny a teraz mam zamiar zrobić wagon rewizyjny SR71.Obecny model jest zrobiony na próbe z płyty styropianowej z uwzględnieniem dł.8900mm szer.3140mm i rozstawu osi 5100mm.Reszty wymiarów nie posiadam tzn wys .Planuje zrobić model ze zużytych wagonów więc jakby ktoś miał to kupię budę z szybami z jakiejś osobówki 4 osiowej czy coś podobnego SR71-12.jpg DSCF3769.JPG DSCF3770.JPG DSCF3771.JPG DSCF3772.JPG
 

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
Tak jak wspominałem w wątku Mój Tabor będę przekształcać wagon kołyskę Märklin hobby na wagon kadź. Ale to dopiero jak nałożę podkład i znajdę sprzęgi Märklin ;)
 

Załączniki

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
Przebudowa obejmie budowę nadbudówki oraz przemalowanie na czarno. W późniejszym etapie dodam rdzę, odchodzacą farbę oraz resztki szlaki w kadzi.
Ale to dopiero w przyszłości.
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
Złomek z Limy musiał oddać życie,ale w przyrodzie nic nie ginie i jego części będą służyć jako SN 71.Na razie pokrojony i sklejony i muszę szczelinę między oknami zmniejszyć. Potem jeszcze raz sprawdzenie i szpachla. DSCF3987.JPG DSCF3988.JPG DSCF3989.JPG
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
Szpachla z tamiyi 2x i szlifowanie i wstępny podkład pomalowany jutro 2x pomaluje i będę zastanawiał się z czego zrobić dach.Pewnie użyje do tego hipsu 2mm i 1mm. Później wszystko razem połączę podwozie jest z wagonu marklina akurat ma 8900mm i 5100 rozstaw osi, nie wiem czy napęd tutaj wejdzie bo jest całe metalowe.Może wytnę otwór i odizoluje od ramy hmmm , i jeszcze sprostowanie to będzie SR71 a nie SN71 literówka wskoczyła. DSCF3990.JPG DSCF3992.JPG DSCF3993.JPG DSCF3995.JPG
 
Ostatnio edytowane:

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Paczę a paczę i co ja widzę?
Widzę, że niektóre modele stają się dziełami abstrakcyjnego świata. Twoje wozidełko Mariuszu fajnie się zapowiada.
 

Podobne wątki