• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co można ciekawego zrobić ze zużytego taboru?

OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
B.R. ok, jak chcesz napęd to nie ma sprawy, pomyśl o jakimś krótkim wagonie motorowym od PIKO z lat 80 albo coś od LIMY...
 

B.R. Jakub

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Nie mam pomysłu co można zrobić z tego na maksa rozwalonego Br86 Piko. Może wy mi coś podsuniecie?
20150304_184305.jpg
20150304_184239.jpg
20150304_184254.jpg


Nawet nie będę mówił jak do tego doszło... Silnik działa lecz ledwo zipie
 

B.R. Jakub

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Tak myślałem nad postawieniem jej w krzakach ale nie ten kraj na mojej makiecie. Ja robię makietę w stylu Brytyjskim a nie w Niemieckim
 

B.R. Jakub

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Wpadłem na pomysł że to lokomotywę zrobić jak z czasów II wojny światowej i zrobić małą diorame na której stał by pociąg po wybuchu miny (ładunku wybuchowego). Rzecz jasna lokomotywa należała by do strony niemieckiej.


Coś takiego jak tu
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
"Kolejwizja' (zresztą nie tylko ona) mogłaby się nauczyć polskiego. Zęby bolą, jak się widzi takie rzeczy. Staczamy się w zastraszającym tempie...

Untitled.jpg
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Wpadłem na pomysł że to lokomotywę zrobić jak z czasów II wojny światowej i zrobić małą diorame na której stał by pociąg po wybuchu miny (ładunku wybuchowego). Rzecz jasna lokomotywa należała by do strony niemieckiej. (...) Coś takiego jak tu
Niejeden wielbiciel figurek 1/72 ucieszyłby się z takiej dioramy (różnica w skali niewielka a o pociągi w 1/72 trudniej): wysadzony transport niemiecki kontra partyzanci. Np. tak jak na szkicu w załączniku.

Powiem Ci, że mój dziadek brał udział w takiej akcji. W czasie wojny pracował jako dyżurny ruchu na węźle siedleckim i przekazywał AK informacje o przechodzących transportach na i z frontu wschodniego. Około 1943 roku przed Bożym Narodzeniem miał z tego frontu wracać do Rzeszy na świąteczny urlop pociąg z oficerami, AK zaminowała tory ale Niemcy byli cwani i opóźnili ten pociąg a przed nim puścili niezapowiedziany parowóz z wagonem czy dwoma SS-manów, tak zwanych "specjalistów", nie informując nawet pracowników kolei. Wysadzony tor wykoleił pociąg ale ostrzelanie go spotkało się z tak ostrą odpowiedzią "specjalistów" że oddział partyzantów musiał się wycofać tracąc dwóch ludzi. Potem ustalono że był to oddział ukraiński SS (Własowcy). Nie wiem, oczywiście, jaki typ parowozu ciągnął ten skład, ale Kriegslok Br86 pasowałby jak znalazł.
 

Załączniki

Podobne wątki