• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co można ciekawego zrobić ze zużytego taboru?

JacekGG

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
Kolejna dłubanka, tym razem SN61 z wydruku 3d... Koszt nie wielki, jakość dobra :) daszek już oszpachlowany, oszlifowany i jeszcze raz poprawiony... Reszta jest ok :) Do tego ekonomiczny napęd LIMA z Br215 :) Ze względu na brak miejsca na malowanie natryskowe, będzie malowany farbami Vallejo pędzelkiem :(
Szlifujesz wydruk 3D na surowo najpierw, czy dopiero po szpachlowaniu?
I czy szpachlujesz na lekko wszystko, czy tylko wymagające tego miejsca?
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Najpierw szpachluję potem szlifuję... Już raz szlifowałem, teraz jeszcze podkleiłem pozostałe dziurki i po szlifowaniu idzie pod pędzel. Obrabiałem tylko cały dach bo boki są całkiem ładne :)
 

B.R. Jakub

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Wiem że w realu nie ma napędu. Trudno żeby węglarka przerobiona na pług śnieżny miała napęd. Ja tylko chciałem powiedzieć że to by fajnie wyglądało gdyby taki pług w h0 jeździł sam a nie na popychu.
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Ale to by było nie realistyczne... Mało jest stonek od PIKO żeby pchała ??
[DOUBLEPOST=1425407652][/DOUBLEPOST]A no i jeszcze jedna sprawa, ja na pewno nie będę się bawić w kalkomanie :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
No ale to byłoby nieprawdziwe. Nawiasem mówiąc, nie wiem, czy należy ten pojazd określać mianem przerobionej węglarki. Takie pługi były budowane od podstaw, już nie pamiętam w którym zakładzie, z wykorzystaniem podzespołów innych pojazdów, m.in. pudła EU07, co widać na pierwszy rzut oka. Ale czy była to przeróbka?

A w naturze pchały je najczęściej ST44, nie stonki.
 

Podobne wątki