• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co można ciekawego zrobić ze zużytego taboru?

OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
To są bardzo sympatyczni ludzie, na pewno chętnie zrobią wszystko na zamówienie bez zbytniego podnoszenia ceny. Ja dostałem od nich odpady do testów, i jak mi będzie wychodziło to będę zamawiał :)
 

szymon3000

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
z rok temu też wykonałem taki badziew na podwoziu amerykańca ( i SM42 ) ale jak przed malowaniem zobaczyłem jak to wygląda wystawiłem na alledrogo , zero zainteresowania ale obie aukcię po dwóch tygodniach łyknoł sambor99 :LOL:
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Panowie, podpowiedzcie... Kupiłem fajny tani napęd, bardzo ładnie śmiga, ale przy największej mocy silnik iskrzy... Co zrobić ?? Jest to tani napęd więc nic w nim nie będę wymieniał, chodzi tylko o to czy jest jakaś metoda wyleczenia tego i jakie są konsekwencje jazdy z takim iskrzeniem ????

Pozdrawiam cieplutko :)
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
He, to identycznie jak ja kiedyś, tylko ja wziąłem coś z realu, tzn. do podwozia w skali TT dorobiłem według rysunku i paru słabych fotek z zeszytu Typy Broni i Uzbrojenia (TBU) pt "Pociąg pancerny >Zygmunt Powstaniec<" nadwozie wagonu artyleryjskiego z czasów powstań śląskich (to była armata obłożona ściankami z podkładów kolejowych, śmiesznie to wyglądało), z kartonu (uwielbiam ten materiał); miałem też przerobić tak jak w oryginale wapniarkę na wagon szturmowy dodając gniazda do k.m. ale w końcu rozbiło się o brak forsy na podwozie lokomotywy (jeszcze wtedy nie zarabiałem) i dałem spokój. Niestety, to było bardzo dawno i nie przyszło mi wtedy do głowy robienie fotek, szkoda trochę.

Inny wagonik, taki długi czerwony bagażowy, bezużyteczny po połamaniu podwozia, postawiłem na "kozłach" wzdłuż torów jako prowizoryczny magazyn/kanciapę. Uwielbiam ten kształt pudła.

Z pomysłów niezrealizowanych: zawsze chodziło mi po głowie choć już się za to raczej nie zabiorę - acz może ktoś się zainspiruje i to wykorzysta, więc podsunę pomysł - zrobienie do jakiejś fabryki grzejki z dużego parowozu. Taka stacjonarna improwizowana kotłownia przemysłowa, połączona dwiema rurami z budynkiem. Tak skończył np. ostatni Ty4. Model może być z rozległymi uszkodzeniami, bo w takiej prowizorycznej grzejce kocioł jest zwykle owinięty grubo wełną mineralną oprócz frontowego włazu rewizyjnego, zdemontowane są lub pourywane detale - lampy, sprzęgi, bufory, tablice; pordzewiałe z braku konserwacji silniki, koła i elementy wiązarów, itp. Wykorzystywane są tylko palenisko i układ wodny, obieg wody przypuszczalnie wymuszony jakąś dodaną pompą obiegową. Fajny klimat i pole do popisu dla pasjonatów waloryzacji.
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Kolejna dłubanka, tym razem SN61 z wydruku 3d... Koszt nie wielki, jakość dobra :) daszek już oszpachlowany, oszlifowany i jeszcze raz poprawiony... Reszta jest ok :) Do tego ekonomiczny napęd LIMA z Br215 :) Ze względu na brak miejsca na malowanie natryskowe, będzie malowany farbami Vallejo pędzelkiem :(

IMG_8142.JPG IMG_8144.JPG

Ps. W tle radosna twórczość z klocków LEGO :)
 

kzk kolej

Ostrzeżony
Reakcje
56 3 0
Kolejna dłubanka, tym razem SN61 z wydruku 3d... Koszt nie wielki, jakość dobra :) daszek już oszpachlowany, oszlifowany i jeszcze raz poprawiony... Reszta jest ok :) Do tego ekonomiczny napęd LIMA z Br215 :) Ze względu na brak miejsca na malowanie natryskowe, będzie malowany farbami Vallejo pędzelkiem :(

Zobacz załącznik 274734 Zobacz załącznik 274735

Ps. W tle radosna twórczość z klocków LEGO :)
Ile pan zapłacił za wydruk 3d???
Budynek z lego... Piękny!
 

Podobne wątki