• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co można ciekawego zrobić ze zużytego taboru?

OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Panowie podpowiedzcie ! Wczoraj malowałem kibelek na niebiesko, i czy dziś już mogę zdejmować taśmy maskujące ?? Boje się że jak za długo z nią będzie to mi odlezie z żółtą farbą... Przypomnę że malowałem sprajem takim z Castoramy.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
nie wiem jak inni
ale ja taśmę zdejmuję jeszcze zanim farba całkiem wyschnie
później może niestety odchodzić z farbą (przynajmniej kiedyś tak mi się zdarzyło)
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Jednak mieliście racje, do d. ta taśma... No i troszkę się przedostało niestety pod taśmę :( Jak to teraz zlikwidować ?? Ja przewiduję na koniec patynę ale tyle to nie zapaćkam :(

IMG_7707.JPG IMG_7709.JPG IMG_7710.JPG
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
WOJTEK ciesz się że ci ta taśma z Castoramy nie zeszła razem z farbą.
Posłuchaj się chłopaków i zamów taśmę Tamiyi. Masz różne szerokości do wyboru. Najwęższa to chyba 5mm o ile pamietam a najszersza 15mm. Sam stosuję ją od lat, starczy ci na długo.
Co do samego malowania to radzę pomiędzy jednym a drugim kolorem (przed maskowaniem) pryśnij Sidoluxem do mycia i nabłyszczania paneli podłogowych.
Niczym go nie rozcieńczasz tylko lejesz z butli do aerografu i malujesz. Pozostawia błyszczącą powierzchnie i zabezpieczy ci I warstwę farby do maskowania. Świetnie się też sprawdza pod kalki.
Polecam, chyba najtańszy akrylowy lakier bezbarny jaki stosowałem z sukcesem :)
 

Podobne wątki