• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co można ciekawego zrobić ze zużytego taboru?

OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Może ktoś podpowie co najprościej zrobić jako pierwsze od podstaw i z jakiego materiału ?? Ja póki co wszystkie elementy wycinałem z innych wraków modeli, bo do polistyrenu jakoś nie mam ręki...
 

JacekGG

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
Może ktoś podpowie co najprościej zrobić jako pierwsze od podstaw i z jakiego materiału ?? Ja póki co wszystkie elementy wycinałem z innych wraków modeli, bo do polistyrenu jakoś nie mam ręki...
Mając podobny dylemat założyłem wątek
http://forum.modelarstwo.info/threads/budowa-modelu-wybór-techniki.20305/
mając nadzieję na uzyskanie porad i opinii na temat materiałów odnośnie podobnych dylematów.
Początkowo nastawiam się na SU 46 z Polistyrenu. Ale może uda się w trakcie czytania w necie podchwycenie innej techniki i materiałów.
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Panowie ma któryś z Was możliwość laserowego wycinania kartonu czy polistyrenu ?? Chciałbym żeby mi ktoś na wycinał drzwiczek do mojego pseudo kibelka, bo jednak ręcznie to jakoś mi nie idzie i nie są one dobrej jakości :(
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Witam ponownie :)
Jako że rusza dalej projekt "kibel", i będą chciał go malować sprayem, proszę jak ktoś się orientuje o podanie mi RAL-i wykorzystanych w tej "Edytce". Chodzi głównie o żółty i niebieski... Z góry dziękuję !

13b.jpg
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Witam. Jesli chodzi o kolory to najlepiej pojsc na stacje i zobaczyc ile naprawde jest odcieni tego samego taboru. Wiem ze "znawcy" sie lubia droczyc ale fakt jest taki, ze podczas eksploatacji kolory roznie bieleja. Pytales sie o zrobienie drzwi do "Edyty", polistyren jest latwym materialem w obrobce. Ja bym zrobil "tasmowo", wycial pasek na ktorym narysowal bym i nadcial okna oraz granice drzwi. Po tem wycial bym okna, najpierw wiertelkiem, po czym wyksztalcil ladnie nozem i pilniczkami. Na koniec wycial bym z paska. Jest jeszcze inna metoda na drzwi, wszak bedzie tego pelno. Na przezroczystym pasku polistyrenu zaznaczyc granice drzwi. z tasmy maskujacej wyciac pasek majacy rozmiar okienek w drzwiach; podzielic pasek na kawalki wymiarami odpowiadajace okna. Po tem naklejamy te kawalki tasmy w odpowiednie miejsce na drzwiach. Bierzemy wybrana farbe w spraju, lub aerograf; pryskamy ta farba drzwi. Tutaj uwaga-nie mozna za duzo pryskac pierwszy raz, azeby farba nie dostala sie pod tasme maskujaca okna. Po wyschnieciu mozna jeszcze czarnym mazakiem delikatnie obrysowac okna na okolo, ma to nasladowac uszczelke. Nastepnie bierzemy lakier bezbarwny (moze byc pol-matowy) i pryskamy caly pasek. Odklejamy tasme maskujaca i mamy caly pasek drzwi do kibelka.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
teigrekty2 Ty jako jedyny chyba mi tu pomagasz i chwała Ci za to :) Co do drzwi to mam już opanowany patent. Otóż w pracy na ploterze wytnę sobie je na żółtej folii i nakleję na cienkiej pleksi, no i zamontuję dopiero po pomalowaniu całego modelu... Ja myślę że zakupię RALe wykorzystane w piętrusach i będzie git :)

teigrekty2 Jeszcze raz dzięki !!
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
W moim poście nr 272 na drugim zdjęciu ostatni zielony wagonik który był w dobrym stanie ale naprawdę do niczego nie był podobny :) No i w kolejnym poście na pierwszej fotce pierwsze przymiarki :)
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Ok panowie, skład pod kibelek już przygotowany :)
IMG_7588.JPG
Materiały zakupione :)
IMG_7590.JPG
Przypomnę że skład ma przypominać to :
13b.jpg
I sprawa jest taka że tak naprawdę to tak porządnie to jeszcze nic nie maskowałem, stąd mam pytanie w jakiej kolejności najlepiej będzie mi to pryskać ?? Ja myślałem że żółty pas, potem niebieskie i na końcu dach, czy to dobra kolejność Waszym zdaniem ?? Proszę o szybką podpowiedz bo czas zakończyć tę akcję :)

Ps. Chyba zostanę okrzyknięty królem pseudo modeli bo już wymyśliłem coś nowego :) Nikt nie zgadnie co to :p
IMG_7591.JPG
 

Podobne wątki