• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co można ciekawego zrobić ze zużytego taboru?

OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
A podkładem nie może być po prostu Pactra ??[DOUBLEPOST=1398368014,1398367596][/DOUBLEPOST]No cóż, uczymy się na błędach :) Tego wacka jakoś postaram się zabezpieczyć, a przy projekcie "Kibel" zrobię z podkładem. Powiedzcie tylko teraz jaki podkład pod Pactrę, i raczej tylko pod Pactrę bo tak się stało że zanim zaczęłam tutaj pisać to nakupiłem ich pół szuflady :(
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Te podkłady gunze które podał Darek są bardzo dobre i nic nie będzie ci odłazić, a czy pactra ma swoje podkłady musisz sprawdzić, ja pactr nie stosuję.
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
No i odbyło się już uroczyste zamknięcie budy :) Jeszcze z czasem napewno będą drobne poprawki i upiększanie, ale oficjalnie uważam projekt "Ganz" za zakończony :)

IMG_7145.JPG IMG_7148.JPG IMG_7150.JPG swiatla - kopia.jpg [DOUBLEPOST=1398695207][/DOUBLEPOST]A tak to wyglądało :)

IMG_5583.JPG [DOUBLEPOST=1398695709,1398695176][/DOUBLEPOST]Ps. Bardzo mile widziane komentarze, te negatywne też :)
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Malowania musisz się jeszcze nauczyć. Przede wszystkim użyłeś za gęstej farby do malowania co od razu widać. Lepiej pomalować kilka razy rzadką niż raz gęstą. Maskowanie kolorów to chyba robiłeś na linijkę bo to widać. Musisz zaopatrzyć się w taśmy modelarskie maskujące, wtedy będzie wyglądało lepiej. Co do zgodności z orginałem wypowiadał się nie będę, bo już wcześniej o tym pisano.
Firanki są super (y)
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
No też mi się tak wydawało że troszkę za gęsta, ale bałem się że jak za mocno rozcieńczę to straci przyczepność, a i tak z tą przyczepnością było kiepsko... Tak jak już pisałem wcześniej, użyłem na początku na próbę taśmy maskującej ale przy odrywaniu złaziła razem z farbą, to też owinąłem model jedynie gazetą :p Dzięki za komentarz :)
 
M

Melchior

Gość
Przynajmniej dekodera dźwiękowego nie potrzebujesz (y) Rzęzi jak prawdziwy ;)

Bardzo sympatycznie to wygląda, zdecydowany "+" za determinację i pomysł.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Całkiem nieźle ci to wyszło biorąc pod uwagę poziom przeróbek i pierwszy model. Myślę że mógłbyś się pokusić o zrobienie czegoś od podstaw co z pewnością pozytywnie wpłynie na poziom zgodności z oryginałem.
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Dzięki Piotrze za wsparcie duchowe :) Hmmm, być może się skuszę na coś od podstaw, jednak na razie mam jeszcze do skończenia projekt "kibel", co też na pewno będzie dla mnie dobrym ćwiczeniem przed czymś wypasionym...
Ps. A co łatwego proponowałbyś robić jako model od podstaw, bo zaczynam się nakręcać... No i z jakiego materiału ??
 

Podobne wątki