• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Coś nowego...

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#86
Macku, super moduł się szykuje a woda jak prawdziwa:)

Powiedz proszę most to czyj produkt? Fallera?

Tak most jest produkcji Fallera. ;)


Kilka fotek prawie gotowego ,,modułu mostowego". :)

DSC_6246.JPG
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#88
Świetnie wygląda ten moduł. Zarówno zieleń, woda jak i most są niesamowicie realistyczne. Gratuluję wykonania. (y)
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#93
Dzięki za miłe słowa! Most oczywiście przeszedł testy obciążeniowe... pomyślnie. ;)

@walter_r przyczółki i most to komplet ( Faller 120496) oczywiście całość została całkowicie przemalowana i spatynowana.
@jpyt Ciężko mi powiedzieć jakiej głębokości jest woda bo tego nie mierzyłem ale myślę że około 5mm, jest wykonana z żywicy którą kiedyś mi ktoś polecił.

No i na dobranoc jeszcze jedna fotka... :)
DSC_6356.JPG


 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#95
A zdradzisz nazwę tej żywicy?

Jednorazowo wylewałeś?
Oczywiście że zdradzę jest to żywica Klar E.

Wylewałem dwie warstwy ale nie dlatego, że producent tak zaleca tylko chciałem wpierw zobaczyć jak woda będzie się zachowywać na makiecie. Druga cieniutka warstwa została już zabarwiona na taki zgniły zielony jak widać na zdjęciach.
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#98
Ostatnio zająłem się budową trzech małych dioram. Wszystkie będą miały tła oraz szklane gabloty z oświetleniem.
Dwa zdjęcia pierwszej dioramy poniżej. ;)
DSC_6479.JPG
 

Załączniki

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
Od jakiegoś czasu pracuję nad nowym projektem, tym razem będzie splot torów H0 oraz H0e . Całość będzie się składać z 3 segmentów o wymiarach 80 cm na 50 cm. Na dzień dzisiejszy wszystkie skrzynki są gotowe do kładzenia torowiska.
 

Załączniki

Podobne wątki