• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Coś nowego...

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#1
Poprzedni projekt jest już prawie ukończony. A ja już jestem nim trochę znudzony i zmęczony. :( Wiec postanowiłem zbudować ,,kawałek" nowego szlaku. Większości z materiałów zakupiłem dosyć dawno temu. I przez długi czas leżały, kurzyły się i czekały na lepsze czasy które właśnie przyszły.;)
Na pierwszy ogień poszła skrzynka która stała ,,zbita" już kilka ładnych lat na której jest szlak jednotorowy.
Zapraszam do oglądania relacji. ;)
DSC_2144 (Kopiowanie).JPG
 

Załączniki

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#2
Jeszcze jakieś kawałki zardzewiałego i porwanego drutu kolczastego można umieścić w otworach słupów od płotu.
Co za leniuchy tam mieszkają, że nie chciało im się płotu naprawić! No chyba, że to słabi i schorowani emeryci;)
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#3
Jak już będziesz robił te kłębki drutu kolczastego to przełam te leżące na ziemi elementy płotu. Teraz wyglądają jakby ktoś je wyjął żeby odkurzyć, a one zwykle wypadają dlatego że im się złamało.
A na chałupce brakuje rur spustowych, zwłaszcza że widać na wyprasce miejsce gdzie powinny być :)
Ale to drobiazgi, bardzo ładna praca.
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#4
Jeszcze jakieś kawałki zardzewiałego i porwanego drutu kolczastego można umieścić w otworach słupów od płotu.
Co za leniuchy tam mieszkają, że nie chciało im się płotu naprawić! No chyba, że to słabi i schorowani emeryci;)
Spróbuje coś pokombinować z tym drutem. A mieszkają tam staży kolejarze zmęczeni pracą.. ;)

Hugwa słuszna uwaga muszę przyczepić te rury. I połamanie płyt też jest dobrym pomysłem. :cool:
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#5
W związku z tym że bardo lubię powtarzalność powstają jeszcze dwa takie same domy do mojego ,, mini " osiedla. Jak na razie stan surowy otwarty. ;)
 

Załączniki

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#8
Dokładnie tak jak Zbyszek napisał jest to wypust Kibri numer katalogowy 38192. Budynki są bardo fajne ale wymagają dużego nakładu pracy. :confused:

Prace się posuwają. Domy zostały już wyposażone w okna oraz drzwi.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#9
czy na każdej makiecie muszą być połamane elementy ? ,
ten stary manieryzm odtwarzania smutnej polskiej rzeczywistości już mnie dławi,
wstaw w płot i pokaż polski porządek !
poza tym przy tak zadbanym budynku ,nie najmniejszego wytłumaczenia na rozp....płotu
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#10
czy na każdej makiecie muszą być połamane elementy ? ,
ten stary manieryzm odtwarzania smutnej polskiej rzeczywistości już mnie dławi,
wstaw w płot i pokaż polski porządek !
poza tym przy tak zadbanym budynku ,nie najmniejszego wytłumaczenia na rozp....płotu
Jestem za, a nawet przeciw. Pamiętam z dzieciństwa rozp.... płot świeckiej Celulozy, jak się chodziło na makulaturę.
Płot był dziurawy jak ser, przęsła były połamane, by ułatwić kontrabandę wszystkiego co w komunie udało się zaj...mać.
Dla kontrastu utkwiły mi w pamięci małe stacyjki na linii do Złotowa, w wyhakanym z zielska peronem i właśnie bielonymi przęsłami ogrodzeń.
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#11
Pomału pracę posuwają się do przodu. Osiedle domków cały czas powstaje a w międzyczasie dociąłem prawie 400 sztuk deseczek:eek: z których powstaje płot odgradzający sad który się znajdzie na następnej skrzynce.
 

Załączniki

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#15
No i makieta została ,, ochrzczona" na zamkniętej wystawie w Toruniu. Druga skrzynka jest już prawie gotowa. Zieleń niska, średnia i wysoka już na wykończeniu. W między czasie złożyłem stacje trafo od Kotebiego oraz kilka innych elementów które znajdą się na przystanku Kłopotki. Prace ustały czekam na budynek który będzie się tam znajdował.
 

Załączniki

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#20
Przez ostatnie miesiące z powodu nawału pracy miałem bardo mało czasu by się zająć tym projektem. Ale cały czas pomału praca się posuwa do przodu. Skrzynki są praktycznie na ukończeniu zostało tylko przyklejenie budynku który znajduje się na przystanku, domów mieszkalnych oraz kliku detali.
Za ogrodzeniem będą stały topole i krawędź peronu będzie bardziej dopracowana.
DSC_4089.JPG
 

Załączniki

Podobne wątki