• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Coś nowego...

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Pomału prace idą do przodu… ostatnio udało mi się zmontować skrzynkę na której będzie znajdował się most /wiadukt. :)

Boki skrzynki są zabejcowane oraz zostały naniesione dwie warstwy bezbarwnego lakieru. Z efektu który otrzymałem jestem zadowolony. ;)

W wolnej chwili zabiorę się za montaż przyczółków oraz wykonanie rzeźby terenu.

Załączniki

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Od lustra wody do kratownicy mostu przestrzeń będzie wynosi 4,2 cm,co daje w rzeczywistości około 3,5 m. Uważacie że jest to za mała odległość ?

Jurek ST44

Znany użytkownik
H0e
Nie ma co wnikać czy to żeglowne czy nurt za duży, skoro stoi w realu w takim stanie jakim jest to ok. Zanim go postawiono to na chłopski rozum wszystkie te rzeczy za i przeciw, musiały być brane pod uwage

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Odchodząc na chwile od tematu mostu…

W Piotrkowie na stoisku Świata Modeli Rybnik nabyłem zieleń nowej firmy której nazwa nic mi nie mówiła ale wybór duży i ceny bardo przystępne. Postanowiłem wypróbować produkty firmy VMC. Poniżej przedstawiam efekty które uzyskałem używając produktów tej firmy ( Drzewa ,krzaki oraz posypka kwiatowa są to produkty innych firm niż wyżej wspomniana). :)

Kilka moich spostrzeżeń na temat tych produktów:

Nabyłem trawy o wysokości 2mm , 4mm, 6mm oraz posypki kwiatowe ( żółte, białe, oraz dwa odcienie czerwieni).

Trawa plusy : :)
- duża gama ( 28 numerów)
- bardo dobrze się sadzi
- niska cena ( 11 zł do 15 zł za opakowanie)

Trawa minusy :(
- słaba wydajność opakowania

Posypki kwiatowe niestety jak dla mnie kompletna porażka. Produkt jest zbyt miałki, klejący nawet mógłbym powiedzieć że ,,tłusty" w dotyku. :(

Ogólnie oceniam produkty tej firmy jako dobre (w skali od 1 do 10 dla mnie mocne 7 )! ;)

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Relacje H0/H0m/H0e/H0f 11
Relacje H0/H0m/H0e/H0f 272