• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

coś z polskiego taboru 401z

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
309 2 0
#41
W jednej z moich ulubionych książek jest twój wagon.
Jak widać na tym podwoziu budowana była również platforma z wysokimi burtami 405W.
Czy taki model dał byś radę zrobić w oparciu o twoje podwozie?
 

Załączniki

Reakcje
35 0 0
#42
Być może się mylę, ale mam wrażenie, że wagony 405W nie były w Polsce eksploatowane, natomiast w latach 90-tych wykonano wysokoburtowe zabudowy serii 401Zk.
To byłoby chyba dla nas ciekawsze, przynajmniej dla mnie.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#48
Lepsza fotka wydruków z dzisiejszego poranka ;)
401Z-54.JPG

401Z-55.JPG


Szare wydruki to modele od Mariusza z Bydgoszczy. Białe to Shape Ways. Te drugie cenowo droższe prawie 2 razy jak Mariuszowe... a jakościowo nie widzę znaczącej różnicy. Różnicę zaobserwujemy po pomalowaniu. Jak uda mi sie je wymalować to wrzucę fotki porównawcze.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#50
Ile ci wychodzi za materiał tj wydruki, kola, transport i jak to wychodzi w porównaniu do podobnego wagonu w Z?
Alana co mogę napisać.
Kurier z Holandii to 10 Euro.
Kurier z okolic Bydgoszczy to 15 zł.

Koła pozyskuję dzięki koledze Zdrada z ebaya. +-20 Euro za 10 sztuk, lub wyciągam z innych wagonów które mi póki co nie sa potrzebne a leżą w szufladzie.

Reszta wydruków to cena jest bardzo zmienna. Wszystko zależy ile razy się to drukuje i w jakich ilościach. Jak wiadomo. im więcej tym lepiej. Średnio jak tak patrzę na to wszystko to wydruk na taką węglarkę + dodatki jak śrubki, szpilki, blaszki, izolacja, deskowanie to daje +-55-60 zł za model z wydruku od Mariusza. Wydruki Z Shape są o ok. 2 razy tyle droższe z uwagi że się płaci w E a nie PLN. Wagon seryjny w Z to cena ok 40 zł na allegro ostatnio. Wiem drogo... ale Marklin na 100% nie zrobi nam naszych 401Z w różnych odmianach i nawet nie ma co na to liczyć ;)

Wracając do tematu porównania wydruków 3D, to zanim przejdę do malowania podwozia to musze je przygotować. Najpierw zderzaki w ilości 30 sztuk. Szybka robota. Ok 30 minut i gotowe ;)
401Z-56.jpg

401Z-57.jpg

Montaż ich niestety zajmuje troszkę więcej czasu. no ale to wszystko przez klej, który chwilę musi schnąć ;) Do tego wycinanie blaszek trawionych podzderzakowych tez zajmuje czas.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#53
Niebawem zdam relację jak pomaluję w całości swoje przyszłe wagony :LOL:
401Z-61.JPG

401Z-62.JPG

choć już teraz widać że wydruki z SHAPEWAYS (przeźroczyste) mają prążki....
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#59
Wrzucam Fotki ukazujące różnice w wydruku pomiędzy Shapeways a wydruiem Mariusza po pomalowaniu.
401Z-64.JPG

401Z-65.JPG

oraz widok odkształcenia wydruku płaskiego :)
401Z-63.JPG

Tu akurat to nie ma znaczenia bowiem oba elementy sklejam ze sobą na płasko i oba się wzajemnie usztywniają i prostują ;)