• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Class77 esu

OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#21
Podniosłem na 17.9V.
[DOUBLEPOST=1434401393][/DOUBLEPOST]
Arti55
Zrób to co Elvis napisał. Moją ECOS mam ustawioną na 18 V.
Mam parę lokomotyw od ESU i wszystkie funkcjonują dobrze.
Ostatnio nabyta to BR261.
Przyszła w zeszłym tygodniu i jest rewelka.
Kolega mi powie czemu moja clas77 zachaczała na rozjazdach tywi wewnętrznymi plaszkami przy kołach w jedną stronę a jak odwracałem ją to przechodziła przez rozjazd prawidłowo
 

arek62

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
#22
Ciężko mi na to odpowiedzieć.
W tej chwili buduję moją pierwszą makietę i też mam problemy z różnymi producentami i modelami. Właśnie na rozjazdach.
Szyny mam firmy Shinihara,profil Code 83. Wysokość 2,1mm. Najłagodniejsze luki. A mimo to problemy się pojawiają.
Będę testował i próbował dlaczego takie coś jak opisywałeś sie zdarza.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#23
Ja mam rozjazd krzyżowy (anglik) Shinohara kupiony na próbę i stwierdzam, że nigdy więcej. Wszystko się na nim wykoleja, bo ma bardzo niskie, realistyczne szyny - mój ma 1,8 mm i nadaje się tylko do kół z bardzo niskimi obrzeżami. Normalne modele po tym nie mogą jeździć. Pomijam fakt, że tor zwrotny jest linią łamaną, a nie łukiem.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#26
Właśnie dotarła do mnie z reklamacji. Powiem tak.
Nie naprawili nic co wskazałem. Dalej kiepsko jeździ generator dymu mało co dymi za to ślini się cudownie. Lokomotywa cała w płynie w obrębie generatora. Pod spodem lokomotywy na tyle że kapie na tory.
Mało tego to usuneli sensory które były odpowiedzialne za charakterystyczny odgłos jak lokomotywa znajdzie się na rozjazdach. Poprostu zamiast naprawić to by nie chaczyła na rozjazdach poprostu pozbyli się problemu usuwając sensory.
Porażka. Wysyłam spowrotem i żądam nowej lokomotywy.
 

arek62

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
#28
Arti55
Jak to nie jest tajemnica to powiedz gdzie kupiłeś twój model.
Z jedną lokomotywą z ESU też miałem problemy. A mianowicie BR 151. Dźwięk nie działał poprawnie. Kupiłem ja w Modellbahn Shop Lippe.
Wymienili mi bez dyskusji na nowy model,który do dziś funkcjonuje super.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 8
Tabor 6
Tabor 12
Tabor 22
Tabor 1

Podobne wątki