• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Class77 esu

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#1
Witam serdecznie. Panowie co może być przyczyną? Lokomotywa nowa wyjęta z pudełka nie jeździ płynnie. Gołym okiem widać jak skacze. Na mniejszych prędkościach licząc podkłady jeździ jak trzeba i efektów skakanie nie ma.
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
#2
Miałem to samo i pytałem o to samo, ale nie uzyskałem odpowiedzi. To zbyt drogi model by takie rzeczy się zdarzały. Puściłem go do ludzi !
 

KTS

Użytkownik
Reakcje
17 0 0
#3
Ja miałem jeszcze gorzej mój Class w ogóle nie ruszyła po wyjęciu z pudełka :mad: Wysłałem do reklamacji i grzecznie czekam na jej powrót.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#4
Witam serdecznie. Panowie co może być przyczyną? Lokomotywa nowa wyjęta z pudełka nie jeździ płynnie. Gołym okiem widać jak skacze. Na mniejszych prędkościach licząc podkłady jeździ jak trzeba i efektów skakanie nie ma.
Na cyfrze? W analogu sprawdzales? Warto sprawdzic co jest przyczyna, elektronika czy mechanika.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#5
Panowie pozmieniałem ustawienia cv2,3,4,5. Pozmieniałem tak, aby lokomotywa ruszała bardzo powoli, rozpędzała się powoli i to samo z hamowaniem. Mam wrażenie, że pomogło. Przyjżę sie jej uważnie i jeśli będzie skakała wyślę ją z reklamacją.
[DOUBLEPOST=1431878681,1431878258][/DOUBLEPOST]Panowie jesli chodzi o model jest przepiękny, ciężki, pełno detali, bajerów. Na lukach slychać jak koła ocierają o szyny, to samo na zwrotnicach. Przepiekny dźwięk, generator dymu. ŚWietny dźwięk podczas hamowania i ta imitacja iskier pod osiami.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#10
Niestety panowie lokomotywa nie jeździ płynnie, ma jakieś opory, do tego na rozjazdach potrfi sie zatrzymać i dalej ruszyć tak jak by ją coś hamowało albo jak by czymś zachaczała. Lokomotywa posiada czujniki w kształcie takich cienkich blaszek. Mam wrarzenie, że właśnie tym chaczy. Wysyłam ją spowrotem z reklamacją.
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
#12
Engineering Edition zobowiązuje... najwyraźniej do tego żeby trochę pogrzebać by działało.
Szkoda że nie wypuścili Amateur Edition, w takiej wersji pewnie wszystko by hulało bez grzebania
 

jabol

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 3 0
#13
Czy masz zainstalowana środkowa szynę na AC? Ja miałem podobny problem z Br151. Po ściagnięciu tej szyny BR jest super płynna.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#14
Panowie był u mnie wczoraj kolega z takim samym modelem. Nówka sztuka. Powiem wam, że tak samo źle jeździła. Czy to nie wstyd, że tak drogi dość model nie jeździ płynnie? Zobaczymy co firma Esu zrobi. Moja niedługo wróci z reklamacji.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#15
Sprzedałem tych modeli ładnych parę sztuk, sam mam jedną i nie pamiętam, by któryś klient się skarżył na słabą jazdę. Jedną nawet wczoraj ujeżdżałem w Tomaszowie Mazowieckim. Może problem tkwi w zbyt niskim napięciu na torowisku?
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#16
Sprzedałem tych modeli ładnych parę sztuk, sam mam jedną i nie pamiętam, by któryś klient się skarżył na słabą jazdę. Jedną nawet wczoraj ujeżdżałem w Tomaszowie Mazowieckim. Może problem tkwi w zbyt niskim napięciu na torowisku?
A jakie powinno być napięcie ? To sprawdzę miernikiem.
 

arek62

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
#20
Arti55
Zrób to co Elvis napisał. Moją ECOS mam ustawioną na 18 V.
Mam parę lokomotyw od ESU i wszystkie funkcjonują dobrze.
Ostatnio nabyta to BR261.
Przyszła w zeszłym tygodniu i jest rewelka.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 8
Tabor 6
Tabor 12
Tabor 22
Tabor 1

Podobne wątki