• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Class 77 na dywanie

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 0 2
#1
Ostatnio rozłożyłem na podłodze tory i puściłem moją Class 77 by Mehano razem ze składem 21 wagonów. Zaskoczyło mnie, że niektóre wagony (głównie węglarki CLT Electrotren'a) wyskakiwały na łukach (Roco geoLine R4) - przypuszczam, że chodzi o masę całego składu - choć dla samej lokomotywy 21 wagonów to "pikuś". Młodszy syn dociążył wagony swoimi metalowymi samochodzikami i było lepiej.


ps. dajcie znać czy link na YouTube działa :)
 

Santa Fe

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#2
Mam tory Roco GeoLine 2,1mm, Problem to obrecze kol w wagonach Mehano ktore sa przystosowane do szyn 2,5mm,(np.Mehano i Piko) stad czasem problem na zakretach choc promien jest OK.
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#3
Wyskakiwanie może być też problemem zbyt małej masy wagonika - z czysto fizycznego rozkładu sił na sprzęgach wynika, że im lżejszy wagonik i im bliżej lokomotywy ustawiony w składzie, tym większa siła wywracająca go na zakręcie na niego działa (w kierunku do wewnątrz łuku). Lekkie wagoniki (jak wspomniane węglarki) przy dłuższych składach warto ustawiać blisko końca składu albo dociążać je balastem, np. imitacją ładunku naklejoną na podstawie nie z lekkiego tworzywa a z grubej blachy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolej podłogowa 63

Podobne wątki