• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Class 66 Freightliner ESU

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#1
Witam. Mamy problem z zakupiony modelem ESU Class 66 Freightliner. Model od jakiegos czasu po postawienu na makiete dziala poprawnie, lecz po chwili zaczyna przerywac i wydawac dziwne dzwieki (terkotanie) i przestaje reagowac, po pewnym czasie odpala i historia sie powtarza. Czy ktos kto kupil ten model spotkal sie z czyms takim ?
 
B

bobby74

Gość
#2
Problem z odbiorem prądu i raczej spory problem, bo teoretycznie kondensator powinien załatwiać sprawę. Miałem podobnie z BR220 od ESU, tylko że po kilku zatrzymaniach i ponownym ruszeniu już nie pojechał. Serwis zaradził.
 
B

bobby74

Gość
#4
Czasem tory upi... ubrudzone mocno powodują, że lok nie pojedzie, przy czym lok bez kondensatora poprostu stoi i czeka na lepszy kontakt z torami, a lok z kondensatorem psim swędem podładuje kondensator, na tym pojedzie, ale po dwóch sekundach lipa.
 
B

bobby74

Gość
#6
A ten Class 66 to nowy nabytek? Czy mu się tak nagle odechciało dobrze jeździć? Ja w swoim FPL miałem tylko problem z generatorem dymu. Po kilku akcjach zaczął bardzo głośno hałasować. Prąd działa.
 
OP
OP
fazer0001

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#7
Jeszcze na gwarancji ! Dwa razy byl w serwisie i nic, dalej szwankuje
[DOUBLEPOST=1458685136][/DOUBLEPOST]Szkoda bo model fajny, lecz troche drogi do gablotk jako stacjonarny
 
B

bobby74

Gość
#8
Zdarza się czasem, że sensory pisku kól w łukach potrafią się tak nieszczęśliwie obić na krzyżownicach, że zaczynają wadzić napędowi, hałasować itd - wtedy szczególnie na łukach - ale to problem mechaniczny, a nie elektryczny. Chyba nie pomogę... :)
 
OP
OP
fazer0001

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#9
Wygląda ze tylko nam sie trafil taki lipny model. Esu twiedzi ze wszystko jest OK, w Mdelmani jezdzil na jajku 20 min ponoć (ja nie widzialem) lecz czemu mialo by byc inaczej ? Fakt jest taki ze na naszej makiecie nie jezdzi "dupa"
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 0
Tabor 6
Tabor 27
Tabor 12
Tabor 26

Podobne wątki