• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja CKM Wz.30 skala 1/72

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#1
Robiąc polską biedkę napotkałem trudność w postaci ckm-u więc musiałem sobie go zrobić sam. Dziś szczęśliwie wypróbowałem nowe formy i chciałem się pochwalić efektem.
A że cały czas staram się trzymać mojej ulubionej skali 1/72 więc wyszło straszne maleństwo.





PS. Nie wiem czy umiejętnie otworzyłem temat i czy w dobrym dziale :(
 
OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#3
I tak to wyszło. Jakby ktoś miał ochotę na zestaw do sklejania to śmiało pisać na PW. Chętnie oddam po kosztach materiałów



 
OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#4
No i tak to wygląda na biedce. Muszę jeszcze zrobić biedkę z ckm w pozycji do strzelania plot. Ale do tego muszę oddzielić ckm od łoża i dorobić kolbę oraz celownik plot.
 
OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#7
W zasadzie tu nie powinien być sam ckm, bo to dział samochodowy, ewentualnie pojazdów. Więc daje ten ckm na biedce wz.33 .
Dal ciekawszego efektu dałem ja w kolumnie innych pojazdów, coś na kształt szlaku odwrotu we wrześniu 1939r.





 
OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#8
A tak swoją drogą to jestem tu nowy i nie bardzo rozumiem układ tego forum. O ile np. mniej więcej wiem gdzie mógłbym zaprezentować jakieś pojazdy w skali HO to już prezentacja taboru HO byłaby dla mnie problemem. Nie chodzi mi o coś co można kupić ale np. jakiś warsztat gdzie można coś zbudować?
Mysle np. o budowie drezyny ręcznej i w czym miałbym umieścić ewentualny post na ten temat?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.562 386 20
#9
A tak swoją drogą to jestem tu nowy i nie bardzo rozumiem układ tego forum. O ile np. mniej więcej wiem gdzie mógłbym zaprezentować jakieś pojazdy w skali HO to już prezentacja taboru HO byłaby dla mnie problemem. Nie chodzi mi o coś co można kupić ale np. jakiś warsztat gdzie można coś zbudować?
Mysle np. o budowie drezyny ręcznej i w czym miałbym umieścić ewentualny post na ten temat?
Jeśli chcesz pokazywać tabor kolejowy to jest część kolejowa tego forum i możesz go pokazać np tu - klik zakładając swój temat, albo pokazać tu - klik , bo to jest temat, w którym wszyscy pokazują swoje modele kolejowe.
 
OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#11
Haaaaaa, chyba nie bardzo się rozumiemy. Tamte działy dawno spenetrowałem ale nie ma w nich miejsca dla mnie, niestety :(
W dziale gdzie się chwalimy, wszyscy prezentują tabor jaki juz posiadają a ja chce dopiero coś zbudować.
A w dziale Tabor, mamy kolejno Z, N, TT, 0, 1 i wąskotorówka. Dla czego nie ma tu H0 ? Albo ja tej skali nie widzę.
Więc np. chce coś zbudować w skali H0, to chyba zostaje mi ten dział w którym jestem? Czyli dział samochodowy, gdzie są poddziały, modelarstwo i warsztat.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.562 386 20
#12
Haaaaaa, chyba nie bardzo się rozumiemy. Tamte działy dawno spenetrowałem ale nie ma w nich miejsca dla mnie, niestety :(
W dziale gdzie się chwalimy, wszyscy prezentują tabor jaki juz posiadają a ja chce dopiero coś zbudować.
A w dziale Tabor, mamy kolejno Z, N, TT, 0, 1 i wąskotorówka. Dla czego nie ma tu H0 ? Albo ja tej skali nie widzę.
Więc np. chce coś zbudować w skali H0, to chyba zostaje mi ten dział w którym jestem? Czyli dział samochodowy, gdzie są poddziały, modelarstwo i warsztat.
To jak wejdziesz sobie w dział Tabor-Klik to rzeczywiście widoczne są temay dotyczącymi kolejnych skal. No i teraz trzeba wykorzystać kółko myszki, albo suwak z boku strony, albo jeszcze inną część Twojego urządzenia do przeglądania forum i zjechać trochę niżej. A jak już zejdziesz niżej, to zobaczysz właściwie same tematy dotyczące modeli kolejowych H0 (trochę dotyczy innych skal), ich prezentacji, budowy itp. Tam możesz założyć swój temat z relacją z budowy. Warto dokładnie poszukać.;)
 
OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#13
Dzięki, po prostu myślałem że jest jakiś specjalny poddział dedykowany tylko H0 a tu chodzi o to że wpisuje się temat HO w dziale ogólnym o taborze a jeśli masz coś w innej skali to wpisuje to w odpowiednie poddziały dedykowane innym skalom. ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:72 12

Podobne wątki