• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciekawostki z Trójmiasta

Reakcje
1.611 378 7
Kolejowe widoki z tarasu OliviaStar

Zobacz załącznik 663872
Pendolina opuszcza stację Gdańsk Oliwa

Zobacz załącznik 663873
Stacja Gdańsk Oliwa bez Pendolino :)

Zobacz załącznik 663874
SKM-ka opuszcza stację Gdańsk Przymorze-Uniwersytet

Zobacz załącznik 663875
I zbliżenie ...

Zobacz załącznik 663876
... i dojechała do stacji Gdańsk Oliwa

Zobacz załącznik 663877
Kolejna SKM-ka opuściła przystanek Gdańsk Zaspa. W oddali widać stację Gdańsk Wrzeszcz

Zobacz załącznik 663878
EN71 zbliża się do przystanku Gdańsk Przymorze-Uniwersytet

Zobacz załącznik 663879
Przystanek Gdańsk Żabianka, w oddali widać przystanek Sopot Wyścigi i przy lekkiej wyobraźni stację Sopot

Zobacz załącznik 663880
Gdańsk Oliwa

Zobacz załącznik 663881
PKM-ka relacji Gdynia Główna -Kościerzyna przez Gdańsk Wrzeszcz

Zobacz załącznik 663882
PKM-ka relacji Kartuzy - Gdańsk Wrzeszcz

Zobacz załącznik 663883
Na szlaku ...

Zobacz załącznik 663884
Luzak TRAXX Rail Pool
Bardzo fajne fotki. Trafiłeś na świetną pogodę z dobrą widocznością. Oglądając je dopiero uzmysławiam sobie jak zmieniły się Oliwa i Wrzeszcz na przestrzeni lat. W miejscu gdzie stoi "Olivia Star" /choć nie lubię tej nazwy/ - kiedyś były ogródki działkowe lub nieużytki. Stacja Gdańsk Oliwa wraz z ciągiem bocznic do "Bimetu" zniknęła bezpowrotnie. Wrzeszcz również...
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
To jest stacja towarowa Gdańsk-Południe widziana z bastionu św. Gertrudy w kierunku Oruni. Gdzieś tam po lewej stronie zdjęcia jest tor prowadzący do st. Gdańsk-Brama Nizinna.
Ujęcie współczesne: Gógle Street view
Charakterystyczny modernistyczny budynek widoczny na zdjęciu z 1945 to zespół budynków przy trakcie św. Wojciecha 29, w tle widoczny szczyt Kościoła św. Ignacego Loyoli.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Mnie się wydaje, że zdjęcie w poście kolegi Szweda1978 pochodzi z roku 1973, jak jest w opisie (który jest niejednoznaczny, bo są tam dwie daty: 1973 i 1945). Po prawej stronie majaczy chyba wagon Gags, ale pewności nie mam, bo zdjęcie jest bardzo słabe.
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
Mnie się wydaje, że zdjęcie w poście kolegi Szweda1978 pochodzi z roku 1973, jak jest w opisie (który jest niejednoznaczny, bo są tam dwie daty: 1973 i 1945). Po prawej stronie majaczy chyba wagon Gags, ale pewności nie mam, bo zdjęcie jest bardzo słabe.
Co do roku 1945 też nie mam pewności, w tym przekonaniu utwierdziły mnie 2 olbrzymie leje po bombach na pierwszym planie, wyglądają na w miarę świeże.

A ten wagon to może być np ten, rozpoczynający wątek: http://forum.modelarstwo.info/threa...la-konstrukcji-sprzed-1945-roku-na-pkp.26615/ czyli wagon KKs z 1937
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Oczywiście pewności nie mam, ale jak się przyglądam, to widzę (może to, co chcę zobaczyć ;)) trapezowy dach i charakterystyczne dla Gagsa obniżenia dolnej krawędzi pudła pod drzwiami. Mam na myśli wagon tuż przy prawym brzegu zdjęcia. A za nim po prawej jakby majaczy kawałek elektrowozu? A może to jakiś budynek za torami?
 

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0
Oczywiście pewności nie mam, ale jak się przyglądam, to widzę (może to, co chcę zobaczyć ;)) trapezowy dach i charakterystyczne dla Gagsa obniżenia dolnej krawędzi pudła pod drzwiami. Mam na myśli wagon tuż przy prawym brzegu zdjęcia. A za nim po prawej jakby majaczy kawałek elektrowozu? A może to jakiś budynek za torami?
A na torze obok, trzy wagony w lewo stojący wagon przypomina konstrukcję typu 208K (ten najjaśniejszy stojący jako ostatni).
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
Charakterystyczny modernistyczny budynek widoczny na zdjęciu z 1945 to zespół budynków przy trakcie św. Wojciecha 29
To jest budynek z późnych lat 60., zagadkę datowania mamy więc chyba rozwiązaną. A lej po bombie? Może nikomu nie przeszkadzał bo nikt tam nie chodził, a może wędkarze wykopali szukając robaków ;) Swoją drogą to ja jeszcze pamiętam tę stację tętniącą życiem w latach 90, z maszynami torowymi stojącymi w dawnej parowozowni Gdańsk Południe (wcześniej Danzig Rdz). Dziś już tylko trawa...
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.271 58 3
https://www.facebook.com/Afmks/photos/a.459480097447518/2760400910688747/?type=3&theater
Cytat ze strony :'
GDAŃSK GŁÓWNY (Danzig Hauptbahnhof)

Jeden z niepozornych dowodów przyjaźni niemiecko sowieckiej, przedwojenna pocztówka z Gdańska z pozdrowieniami w obydwu językach. Linie lotnicze Deruluft (Deutsch-Russische Luftverkehrs-Gesellschaft) między rokiem 1921 a 1937 obsługiwały połączenia z Berlina do Moskwy i Leningradu z międzylądowaniem w Gdańsku.

Datowanie przedmiotu: 1921 - 1937
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Wysokość: 89 mm
Szerokość: 141 mm
Wydawca: Deruluft
Wydawnictwo: Rotophot A-G., Berlin SW.68
Gdańsk Główny 1921 - 1927.jpg
 

Podobne wątki