• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciekawostki z Trójmiasta

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
'Festung Weichselmünde' haslo wpisane w Google daje nam wiecej obrazkow z wnetrza twierdzy zawierajacych tory kolejowe. Ha i teraz mam zagwostke: 600 czy 750mm?
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
Aj tam... zwal jak zwal... Jezyk polski jest jezykiem zywym jak twierdza prof. Bralczyk i prof. Miodek ;) Taki blad przydazyl sie nawet Monice Olejnik w 'Gazecie Wyborczej' a coz mnie - malemu zuczkowi literatury pieknej :). Najwazniejsze jest czy to 600 czy 750mm. Ale oczywiscie dziekuje za wskazanie bledu. Czlowiek uczy sie cale zycie.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.582 73 0
Nie kombinuj - są przyjęte zasady poprawnej pisowni i w żaden sposób nie znajduję wytłumaczenia na popełniane błędy.

A skoro szerokość jest tak ważna to wystarczy chcieć i ... trochę poszukać.

Patrząc na jedno ze zdjęć wyszukanych przez Google widzę pomiędzy szynami dwie pełne cegły. Biorąc pod uwagę wymiary cegły romańskiej lub gotyckiej mogę określić szerokość toru na 600 mm.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.582 73 0
Ja nie chce zgadywac tylko znac fakty.
To zrób sam coś w tym kierunku, oczywiście wyłączając z tego bębnienie po klawiaturze, zresztą niechlujne i z błędem.

To nie jest zgadywanka tylko proste obliczenie. A jak nie chcesz mieć żadnych wątpliwości co do szerokości toru to zafunduj sobie spacerek. Nie zapomnij zabrać miarki.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
Akurat nie bede w najbliszym czasie w tamtej okolicy. Co nie znaczy, ze nie poczynilem czegos w tym kierunku - napisalem list z zapytaniem do zarzadzcy obiektu: Muzeum Historyczne Miasta Gdanska.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
Ale to chyba plan sprzed 50 LAT ;):):): Podobnie nierealny jak wiadukt /ulica nad torami SKM :) "Vi vil si" - jak mawiali starozytni Wikingowie.
 

AdrianL

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
Ostatni ma rację-to znowu bełkot wyborczy. Od kilku lat mówi się o Linii Kartuzy-Sierakowice-Lębork, o linii Wejherowo -Garcegorze na odcinku do Rybna i co?? Na tą drugą kilka lat temu powiat miał już nawet 70 mln zł odłożone.... Tor z Gdyni do Wejherowa miał być dołożony jeden,teraz widzę,że mowa już o dwóch .A co z trakcją elektr. do Helu?zapomnieli na mapce zaznaczyć? a może to już nie okolice trójmiasta? hehehe.... może w 22 wieku.
 

Podobne wątki