• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciekawostki z Trójmiasta

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
#42
Na filmie widać EW90 i słabo EW92. To nie są wagony metra berlińskiego (U-Bahn), to są wagony berlińskiej kolei miejskiej (S-Bahn).
A przy okazji, skąd wiadomo, że to EW92 a nie EW91? Ja nie potrafię ich rozróżnić, a już zwłaszcza na tym filmie. Ciekawy skład jedzie od mniej więcej 30. sekundy: z przodu EW91 lub 92, a z tyłu EW90. Ale nie było to nic nadzwyczajnego, te zespoły mogły jeździć w dowolnych zestawieniach.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.582 73 0
#43
A przy okazji, skąd wiadomo, że to EW92 a nie EW91? Ja nie potrafię ich rozróżnić, a już zwłaszcza na tym filmie.
Faktycznie, na tym filmie widać nie za wiele ale wydaje mi się, że czoło tej jednostki ma mniejsze wycięcie na sprzęg Scharfenberga, a takie właśnie miały jednostki serii EW92. Oczywiście mogę się mylić.
 

Załączniki

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.305 58 3
#46
Terebesz, post: 279837, member: 4991"]Czy wiadomo, gdzie zostało zrobione trzecie zdjęcie? Obstawiałbym ZNTK Gdańsk, ale pewności nie mam.[/quote]
I ja nad tym się zastanawiam

zntk gd.jpg

Wydaje mi się że bedzie to budynek w dolnym prawym rogu tylko 1 komina brakuje
 
Ostatnio edytowane:

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.305 58 3
#49
Przypomniałem sobie że kiedyś w Redzie na ogródkach działkowych przy głównej ulicy stał jeden człon o ile dobrze pamiętam EW 90 lub 91(pudło bez podwozia) foto nie mam.Na google widać że w 2006 jeszcze stal w 2008 już nie. Był najpierw cały niebieski a potem go zamaskowali na zielono.
Reda 2006.jpg

Człon widać obok przejeżdżającej ciężarówki
PS Wejcherowo - Reda - Rumia to tzw. Małe Trójmiasto Kaszubskie(y)
 

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#51
Taka ciekawostka z "Malego Trójmiasta"-Wejherowo i skład 19WE-01
Niestety pogoda wbrew temu co mówią w tv paskudna , ciemności jak o godz 15:30 a była godzina 11:40 :-(
jeszcze film na tubie ale "ostani ", bo mnie dokumentnie wkurzyli tymi ciągłymi zmianami wygladu itd :)

IMG_2484.jpg
IMG_2478.jpg
 

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#54
...zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.., śmiechu warte !-dostaną po 3 w zawiasach na 5
W hamieryce byli by już dożywotnio terrorystami i siedzieli w Guantanamo !
 

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
#55
Dla mnie ciekawostka z Trójmiasta to próba przejechania bocznicy, jaka istniała kiedyś w Gdyni. Kierowcy na ul. Morskiej nieźle byli zdziwieni, kiedy na środku głównej arterii miasta 9 sierpnia 1997 r. roku pojawił się parowóz. Kościerską oelkę prowadził tego dnia śp. Zygmunt Edel, osoba bardzo przychylna hobbystom. Zygmunta ze „szprycą” uwiecznił też Krzysztof Wiśniewski na okładce swojej książki o ostatnich parowozowniach w Polsce.

283.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
#56
Dla mnie ciekawostka z Trójmiasta to próba przejechania bocznicy, jaka istniała kiedyś w Gdyni. Kierowcy na ul. Morskiej nieźle byli zdziwieni, kiedy na środku głównej arterii miasta 9 sierpnia 1997 roku pojawił się parowóz. Kościerską oelkę prowadził tego dnia śp. Zygmunt Edel, osoba bardzo przychylna hobbystom. Zygmunta ze „szprycą” uwiecznił też Krzysztof Wiśniewski na okładce swojej książki o ostatnich parowozowniach w Polsce.
O rany! Ale historia! Skąd ta Ol-ka się tam wzięła? Pamiętam tę bocznicę dość dobrze. Prowadziła ona do jednostki wojskowej położonej w lesie - dość wysoko w stosunku do poziomu ulicy Morskiej. Pamiętam czasy, kiedy tym torem do jednostki SM-ka dowoziła 1-2 węglarki załadowane węglem, ale widok ten był niezwykle rzadki. Na dzień dzisiejszy chyba ta jednostka już nie istnieje (w lesie są pozostałości po budynkach, stołówce, schronie - część budynków jakby spłonęła). Przejazd kolejowy przez ulicę to już historia. Piękny materiał! Z tym węglem to wyglądało tak:
15035.jpg

źródło: http://rail.phototrans.eu/14,15035,0,FabLok_6D_SU42_044.html[/quote]
 

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
#57
Oelka nie wzięła się tam oczywiście z przypadku, tylko w ramach imprezy zorganizowanej przed odjazdem Costeriny, która niestety właściwie się nie powiodła. Po prostu nieustanny poślizg kół uniemożliwił zbyt daleką jazdę.
280.jpg
 

Podobne wątki