• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciekawostki z Trójmiasta

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
... i 1435.

Splot wybudowany z myślą o pociągach z przekroczoną skrajnią, aby ładunek nie zahaczał o peron zlokalizowany na łuku.
 

Bracki

Użytkownik
Reakcje
16 1 4
Ciekawe, czy po przeniesieniu peronu z Wielkiego Kacka do Gdyni Karwiny, nadal bedzie obowiązkowe zatrzymanie każdego składu na stacji Gdynia Wielki Kack (tak chyba jest do tej pory)
 

Bracki

Użytkownik
Reakcje
16 1 4
To wiem. Ale wydaje mi się, że dotychczas kazdy pociąg musiał tam stanąć, nie było możliwosci przejazdu bez zatrzymania. Z tego co pamiętam , to kiedyś pisał o tym Pan Leszek Lewiński w artykule na temat torów łapankowych inż. Kopckego w ,,Świecie kolei,, Muszę poszukać ten artykuł.
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
Wielki Kack zostaje jako stacja techniczna. Pociągi towarowe jadące w dół miały tam próbę hamulca. To się akurat nie zmieniło i nie zmieni, ale pociągów osobowych a zwłaszcza zespołów trakcyjnych chyba już nie dotyczy. Przystanku osobowego ma nie być.
 

Pitt35

Użytkownik
Reakcje
93 0 0
20.07.2017 IC Sobieski gotowy do odjazdu z Gdyni do Wiednia.
01.JPG


20.07.2017 TLK Pobrzeże z EP09-004 do Krakowa. Dwa pierwsze wagony to niedawno po naprawie 168A.

02.JPG
 

Mateusz M

Znany użytkownik
SKMK
Reakcje
18 0 0
W sobotę petucha odwiedziła trójmiasto!
Jechałem SKM-ką ,a petucha jechała równolegle do niej!
[DOUBLEPOST=1500799179,1500798295][/DOUBLEPOST]Taka ciekawostka : zaraz po przejechaniu petuchy w ostatnim ujęciu pendolino zdefektował
 

norbis97

Znany użytkownik
Reakcje
304 6 1
Oto relacja z przejazdu pociągu turystycznego zorganizowanego przez TurKol.pl w dniu 22 lipca 2017.

Trasa pociągu "Jagienka" biegła z Malborka do Gdyni Głównej i z powrotem. W międzyczasie do Gdyni Chyloni skład pojechał jako pociąg "Klif".
Pociąg zestawiony był z oliwkowych wagonów pasażerskich oraz jedynej w swoim rodzaju lokomotywy Pt47-65.

 
Ostatnio edytowane:

Express

Użytkownik
Reakcje
9 1 0
Oto relacja z przejazdu pociągu turystycznego zorganizowanego przez TurKol.pl w dniu 22 lipca 2017.

Trasa pociągu "Jagienka" biegła z Malborka do Gdyni Głównej i z powrotem. W międzyczasie do Gdyni Chyloni skład pojechał jako pociąg "Klif".
Pociąg zestawiony był z oliwkowych wagonów pasażerskich oraz jedynej w swoim rodzaju lokomotywy Pt47-65.

Ależ piękna ta petucha... no i wagony również. :rolleyes:
Odszczekuję, że gdzieś tam na pisałem, ze powinna mieć błyszczący lakier :cool: - piękna jest właśnie taka satynowo-matowa. (y)
 

norbis97

Znany użytkownik
Reakcje
304 6 1
W dniu 22 lipca 2017 roku odbył się przejazd pociągiem turystycznym z Malborka do Gdyni, który prowadzony był zabytkowym parowozem serii Pt47-65.
Tutaj Petucha czeka na odjazd do Gdyni


Pt47-65 z pociągiem "Jagienka" z Malborka, skończył bieg.


 

Podobne wątki