• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciekawostki z Trójmiasta

Reakcje
3.313 16 0
Dzień dobry. Panie Stanisławie Dziękuje za te cenne informację
A nie ma za co :). To ja dziękuję, że chciało Ci się spojrzeć, zauważyć, utrwalić na fotografiach i zamieścić na Forum, cechę jaką dostrzegłeś na szynie kozła oporowego. Dla mnie to też wartościowa informacja, że taka szyna znajduje się na Grabówku (ostatecznie ranga jaka figuruje pod moim avatarem to "łowca cech" ;)).

Miałem okazję parę razy być w tym miejscu, ale do kozła nie dotarłem. Kto wie, czy za parę lat nie "strzeli mi do głowy" pomysł, np. na opracowanie topografii starych kozłów oporowych zbudowanych z szyn z cechami hutniczymi jakie na nich można było odnaleźć, z terenu całej Polski :LOL:. Wówczas Twoja seria zdjęć z Grabówka będzie cennym dokumentem, dającym pogląd na to, jakie kozły oporowe klasycznej budowy, można było spotkać w Gdyni (a mam już "obfotografowane", cztery inne, stare, gdyńskie kozły).
 

Drozdzik

Znany użytkownik
Reakcje
1.466 0 0
A nie ma za co :). To ja dziękuję, że chciało Ci się spojrzeć, zauważyć, utrwalić na fotografiach i zamieścić na Forum, cechę jaką dostrzegłeś na szynie kozła oporowego. Dla mnie to też wartościowa informacja, że taka szyna znajduje się na Grabówku (ostatecznie ranga jaka figuruje pod moim avatarem to "łowca cech" ;)).

Miałem okazję parę razy być w tym miejscu, ale do kozła nie dotarłem. Kto wie, czy za parę lat nie "strzeli mi do głowy" pomysł, np. na opracowanie topografii starych kozłów oporowych zbudowanych z szyn z cechami hutniczymi jakie na nich można było odnaleźć, z terenu całej Polski :LOL:. Wówczas Twoja seria zdjęć z Grabówka będzie cennym dokumentem, dającym pogląd na to, jakie kozły oporowe klasycznej budowy, można było spotkać w Gdyni (a mam już "obfotografowane", cztery inne, stare, gdyńskie kozły).
Jak byłem na Stacji w Starej Pile - Kilka postów wyżej w tym wątku strzeliłem kilka fotek w tym na tle kozła oporowego i Kolega @Magic zapytał o cechę, ale wcześniej nie zwracałem na to uwagi, a już na kilku siedziałem lub dzieci. :) Będąc na Grabówku sobie przypomniałem, obejrzałem tego kozła i coś tam jest - Kolega @Stanisław1972 rozwiązał zagadkę:).
 

Drozdzik

Znany użytkownik
Reakcje
1.466 0 0
c.d.
Śladu po torowisku nie ma po lewej u góry ul. A. Donimirskiego. Z tym wąwozem to przesadziłem po prawej są po prostu zabudowania.
Zobacz załącznik 706460

Zobacz załącznik 706461
Po lewej stronie widoczny jakiś mur...
Zobacz załącznik 706462
... który się ciągnie przez całą górę
Zobacz załącznik 706463

... który jest muren oporowym
Zobacz załącznik 706464

Tu także widać podkłady w płotach
Zobacz załącznik 706465 Zobacz załącznik 706466

Zbliżamy sie do ul. B. Dembińskiego
Zobacz załącznik 706467

Jeszcze widok w kierunku JW
Zobacz załącznik 706468

... i wychodzimy z dawnego torowiska na uicę
Zobacz załącznik 706469

Jeszcze widok na starą lokalizację torów z ul. Komandorskiej w kierunku ul. Kalksztajnów i Morskiej
Zobacz załącznik 706470

Zdjęcia gogle z czasów jak przy samej jednostce tory były. Kierunek ul. Morska...
Zobacz załącznik 706471
...i JW
Zobacz załącznik 706472

Koniec
Dziękuje Koledze @Szwed1978 za Tą ciekawostkę i fotorelację(y) Urodziłem się w Gdyni. Od 1980 roku mieszkałem na dzielnicy Gdynia Leszczynki. Chodziłem na Gdynię Postojową oglądać wagony koloru błękitnego Wars ( bez aparatu) oraz na lokomotywownie Grabówek do Pomnika Parowozu :) - potem kilka innych dzielnic - zmiana meldunku na Rumia i powrót do Gdyni na dzielnice Grabówek od 8 lat. Za dziecka pamiętam tory co przechodziły przez ulicę Czerwonych Kosynierów obecnie Morska, ale wtedy to było dla mnie normalne jak zakratowane mini hangary na mleko przy ulicy itp. czasy PRL:). Wkleję jedno zdjęcie (autor na zdjęciu ) za tym budynkiem w tle w okolicy mieszkam. Takie tam wspomnienie .Pozdrawiam Darek
15035.jpg
 

Podobne wątki