• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciekawostki z podróży ustrzelone przypadkiem.

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#1
1. Nowe malowanie PKP Cargo.
W związku z wdrażaniem programu redukcji kosztów, PKP cargo wprowadza tzw półmalowanie a nawet ćwierć malowanie wagonów. Przykład poniżej. Oszczędnie i eststycznie. Na zdjęciu tego nie widać ale wszystkie poręcze i stopnie skrupulatnie walnięte na biało.
DSC05004.JPG


2. Druga ciekawostka bez zdjęcia. Wczoraj w pociągu TLK usłyszałem taki komunikat: Uprzejmie informujemy, że na odcinku Wwa Zachodnia - Wwa Wschodnia toalety w pociągu będą zamknięte. O co kaman????
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#2
Pewnie jakieś roboty na torach się szykują i nie życzą sobie świeżego g... wąchać. Albo będą pryskać szuter jakąś chemią, która reaguje z mocznikiem...?
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#5
Zamykanie kibli na średnicówce w Wawie obowiązuje nie od dziś (choć może z przerwami - tego nie wiem), tyle, że nie słyszałem żeby ktoś to w pociągu zapowiadał.
Swego czasu była sprawa konduktora który nie zamknął kibla bo korzystała z niego matka z dzieckiem, przez co później miał spore problemy bo ktoś zakablował.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#8
Za 70 lat wszystkie wagony będą miały zamknięty obieg i będzie można spokojnie sobie zasiąść na tronie w tunelu.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#10
Mogłeś nie przyuważyć, bo jak mówiłem nie wiem, czy ten zakaz korzystania z WC na średnicówce obowiązywał cały czas, natomiast wiem, że kilka lat temu tak było.
 

Podobne wątki