• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciekawe filmiki z koleją

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#5
Nowy tabor dla PKP (targi Poznańskie z czasów PRL)... W materiale nowki sztuki SP45, wagony barowe, itp... W okolicy minuty 2:00 piękne modele taboru PKP. Wygląda na coś większego od skali '1'...

 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#7
To może jeszcze jeden, bo wydaje mi się, że na tym kolorowym filmie fajnie uchwycono klimat lat 80-tych na PKP...


Ciekawostką jest w minucie 4:47 znana wszystkim FSO Warszawa - wersja torowa oddziału drogowego (z kolejową anteną na dachu znaną z 'dużych' lokomotyw :) )...

PKP.jpg
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#8
Ja te Warszawy widziałem w ruchu ok. roku 1979-80 jako ok. 5-ciolatek w Strugach - na odcinku między Ostrowem Wlkp. a Ostrzeszowem. To w sumie niedaleko od Skalmierzyc K. Kalisza, gdzie były produkowane. Ojciec był górnikiem i z Przygodzic odjeżdżał pociągiem do Bytomia, a ja z mamą przez las szliśmy na tory, żeby pomachać. Wtedy widywałem, bądź tylko raz widziałem, taką Warszawę
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#9
a ja z mamą przez las szliśmy na tory, żeby pomachać.
Przepraszam za OT, ale urzekło mnie to co napisałeś, który dzisiejszy pięciolatek potrafi oderwać się od pudełeczka, iść przez las i machać ojcu jadącemu do pracy. Nikt nawet nie podejrzewa ile ciepła i emocji może przynieść taki wpis jak Twój.
Dziękuję.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#13

Rok 1968... W 3:05 przejazd Bipy w epoce IVa....
A w 3:57 fajny wagon hutniczy i zaraz potem parę rzutów okiem kamery na produkcja szyn 'ciężkiego typu' jak się wyraził narrator :) ...
Ciekawy jest też rozładunek weglarki w porcie 6:20... (widać numery). EU05-27 w 7:10.
W 11:59 ciekawe wagony na dworcu w Zakopanem.

W 14:00 w wywiadzie z maszynistą Nicewskim Lucjanem.... 'żeby skończyć już z łopatą i węglem i aby zapanowała elektryfikacja' :)
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Linki 0
Linki 36
K
Linki 2
D
Linki 3
Linki 7

Podobne wątki