• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężki sprzęt Młodego

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam w moim temacie. Będę w nim od czasu do czasu pokazywał różnego rodzaju koparki, ładowarki itp.
Na przetarcie szlaków Kaelble SL 26.
03022013930.jpg

03022013934.jpg


03022013940.jpg


03022013943.jpg


03022013944.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#2
Lubię takie ciężkie maszyny.Fajne te "szczypce" do ładowania.Podobają mi się te płyty betonowe.Trochę jakiegoś "syfu" by się przydało miedzy nie wsadzić.
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.454 158 2
#3
Sprzęcik fajny i tak jak przedmówca napisał trochę błotka, piachu można by wsadzic w szczeliny.
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#4
Całkiem fajnie się prezentuje.Na pierwszym zdjęciu odblask lampy w oknie daje efekt reflektorów na dachu;)(takie moje spostrzeżenie na pierwszy rzut okiem)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#6
Maszyna bardzo fajnie Ci wyszła. A fotki pierwsza klasa, po prostu świetne. Nie wiem tylko, czy te przewody hydrauliczne nie za cienkie, ale tu muszą się wypowiedzieć fachowcy, bo ja się nie znam i może tylko mi się wydaje?
Prezentacja rewelacyjna.
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Dziękuje wszystkim za komentarze.
Trochę jakiegoś "syfu" by się przydało miedzy nie wsadzić.
trochę błotka, piachu można by wsadzic w szczeliny.
Płyty niby coś tam mają ale na takie kompletne babranie czekają już od roku.
Nie wiem tylko, czy te przewody hydrauliczne nie za cienkie,
Na zdjęciach w skali 1:1 też nie były grube więc są jakie są.
P.S wstyd się przyznać ale zdjęcia robione telefonem :gwizd:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#8
P.S wstyd się przyznać ale zdjęcia robione telefonem :gwizd:
Dzisiejsze telefony mają naprawdę dobre aparaty fotograficzne, co widać na Twoich fotkach. Mają jeszcze jedną zaletę, i to ogromną. Dzięki małej matrycy, mają dużą głębię ostrości, która przy małych modelach jest niezbędna do pokazania ostrości na całym modelu. Lustrzanką jest naprawdę ciężko pokazać cały model ostry.
Także, gratuluję takich dobrych fotek.
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Aż taki dzisiejszy to ten telefon nie jest. Dla przykładu Nokia C7 która nagrywa filmy w HD nie radziła sobie z wykonywaniem dobrych zdjęć modeli. Ale to już mały off-topic i nie wiem co na to nasi kochani moderatorzy :D
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#12
Podobają mi się fotki. Płyty odlewałeś sam czy jakiś zakup.Ja swego czasu miałem formę własnej produkcji ale z czasem się skurczyła - jak to silikon - trzeba nową zrobić.
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Płyty odlewałeś sam czy jakiś zakup.
Płytki odlewane własnoręcznie bardzo chałupniczą metodą. Trochę wstyd ale opisze. :D
W kawałku przezroczystej 2mm pleksi zrobiłem trzy otwory o wymiarach płyt. Potem bardzo gęstym gipsem lub jak ja to nazwałem "plastelinowym" (miał konsystencje zimnej plasteliny) zalewałem te otwory i drucikiem 0,5mm robiłem otwory. Czekałem około 10 minut aż gips był trochę twardszy i wycinałem nożem płyty. Niektóre pękały ale to dobrze bo po wyschnięciu sklejałem je klejem CA i wygląda jak naturalne pęknięcia. W planach mam większy plac z większą ilością płyt ale te już wykonam w formie silikonowej i na pewno nie będę odlewać po trzy płytki. :ROFL:
 

pj-pauli

Znany użytkownik
Reakcje
142 8 0
#14
Po pierwsze, gratulację za wykonanie!

na pierwszej fotce wygląda, jakby maszyna miała na dachu włączone halogeny :))

płyty wyglądają bardzo realnie i nigdy bym nie przypuszczał, że powstały w ten sposób, jak wyżej opisany.
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#15
Widać z tego , że najprostsze sposoby sa najlepsze. Płyty oddają realizm i o to chodzi w tej zabawie. Ładowarka ze śladami ekslatacji jak i dodane węże hydrauliczne podnoszą wartość modelu.
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Dziękuje wszystkim za ciepłe przyjęcie modelu. Na wstępie pragnę przeprosić za wykopki ale ciężkiego sprzętu jest u mnie mało i na tą chwile nie zapowiada się żeby pojawiało się go coraz więcej. Dziś pragnę pokazać troszeczkę mniejszą ładowarkę z łyżką i pierwszą tak śmiałą próbą waloryzacji. Uczę się dopiero sztuki brudzingu tak więc proszę o wyrozumiałość ;).
Panie i Panowie przed wami Faun F1310 produkcji Kibri.
SDC16546.JPG


SDC16545.JPG


SDC16547.JPG


Pozdrawiam i zachęcam do komentowania moich wybryków ;)
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#18
Oj napracowała się ta ładowarka już sporo .czas ją na warsztat wrzucić bo może kiedyś stanąć i odmówić dalszej współpracy hehe:):)
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#19
Ładowarka wgląda imponująco - taki prawdziwy styrany pojazd.
Tak,a pro po to miałeś strasznie długą przerwę w tym temacie;)
 

Podobne wątki