• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarowe Zibi76

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Ciekawy, tylko jeszcze trzeba zrobić zabudowę naczepy, bo rama jest od skrzyni z plandeką albo od chłodni...
Jakim kolorem (chodzi mi o numer) i jaką farbą (producent) malujesz podwozie? Pytam, bo wygląda naprawdę dobrze.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
Piękny model:love:, u Pawła z toysandmodels kupisz czerwoną naczepę do dwudziesto stopowych kontenerów i puszkę 20' Maersk z PT-Trains,
to znacznie polepszy "drugą część" modelu.
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
Kolejny ciekawy PEKAES w Twoich zbiorach! :) Volviakowi brakuje tylko tablic rej. Co do naczepy, to rzeczywiście - w tej wersji szału nie ma. Można było jeszcze trochę "pocyganić" stawiając tam 40 'ft. :D Zwykła zabudowa z plandeką też nie była by zła. Tak czy inaczej , jest potencjał.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Maćku
Używam w większości farb TAMIYA. W tym przypadku to czerwony na ciągniku jest TAMIYA , a wszystkie kabiny pomalowałem farbą Revela -tylko nie wiem czy jest jeszcze dostępna. Zobacz załącznik 769377
Dzięki Zbyszku. (y) Żółtą znam i jeszcze mam. Zawsze wydawało mi się, że jest za jasna, ale jak patrzę u Ciebie to wygląda całkiem dobrze. A czerwoną muszę kupić i wypróbować.
 
OP
OP
Zibi76

Zibi76

Znany użytkownik
Reakcje
510 0 0
Witam, dziękuję za te opinie dla mnie ważne. Tak myślałem że ta naczepa będzie kiepsko pasować. jak zdobędę typową podkontenerówkę to zamienię.

Dziś prezentuję trzeci w kolejności PEKAES. Jest to mercedes NG jakim ojciec jeździł, co prawda krótko ale było takie auto w jego karierze. Model powstał na bazie Herpy przewoźnika Franken Brunenn. W modelu dorobiłem :
- skrzynki narzędziowe
- zbiornik paliwa dodatkowy
- klimatyzator.
Zostały mi tylko do zdobycia kalki na tył auta i przyczepy oraz tablice rejestracyjne. Bedę jeszcze musiał pomalować plandekę bo przebijają poprzednie loga.
Zapraszam do oglądania i komentowania.

IMG_20201122_120822.jpg

IMG_20201122_120842.jpg
IMG_20201122_121002.jpg
IMG_20201122_121025.jpg
IMG_20201122_121048.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Bardzo ciekawy zestaw zrobiłeś. Jakoś nie do końca pasują mi te czerwone burty, ale może tak było w oryginale...
Gratuluję kolejnej świetnej modelarskiej pracy. (y)
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
"Zepsułeś" bardzo fajny model , jakim jest Franken Brunenn... :ROFL: Był to pierwszy model Herpy w moim życiu.
Oczywiście z typ psuciem żartuje. :D Bardzo wartościowa konwersja. Najlepsze oczywiście klimatyzator i snorkel. Moją uwagę zwróciły podwójne koła w naczepie. Duży plus i za ten szczegół i zdjęcie oryginału. Bardzo dobra robota i taką miniaturę chętnie widział bym i u siebie. :)
 
OP
OP
Zibi76

Zibi76

Znany użytkownik
Reakcje
510 0 0
Witam , dziękuję za komentarze. Dziś przedstawiam czwarty model z PEKAESu mój ulubiony. A dlaczego, ponieważ tą ciężarówką pojechałem pierwszy raz za granicę i długą trasę. Jeździłem z ojcem równo 14 dni, całe ferie zimowe.
Model powstał na bazie HERPY. Został w całości odtworzony z pamięci. nie mogłem nigdzie znaleźć żadnej dokumentacji do tego zestawu. Z tego co pamiętam było tylko 12 takich zestawów. I jednym z nich jeździł właśnie mój ojciec. Przeróbce poddano:
mocowanie filtra powietrza, dodałem jeszcze jeden zbiornik paliwa jak w oryginale, skrzynki narzędziowe. Jako ciekawostkę powiem że farby użyte do pomalowania ramy skrzyni ładunkowej i plandek użyczyłem od syna. Są to zwykłe farby wodne, rozcieńczyłem je odpowiednio i pomalowałem aerografem, a następnie położyłem bezbarwny półmat.
Jak w poprzednich pojazdach, zostały do zdobycia tablice rejestracyjne i napisy na tył plandek.
Zapraszam do oglądania i komentowania.

IMG_20201122_123253.jpg
IMG_20201122_123320.jpg
IMG_20201122_123659.jpg
IMG_20201122_123716.jpg
IMG_20201122_123840.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Kolejny świetny model i bardzo ciekawa konfiguracja. Taki zestaw pamiętam z dróg, ale zdjęć oryginału też nie znalazłem jeszcze.
 

Podobne wątki