• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarowe - Szczypior6192

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam serdecznie.
Pierwszy model jaki zaprezentuję to ciężarówka z Białorusi.

1. IVECO EuroTech - herpa





Zachęcam do komentowania. Następne prezentacje niebawem.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#2
Pięny model. Oznaczenia i przybrudzenie dodają mu uroku. A tak w ogóle to świetna naczepa. Tu Albedo (bo chyba to jest producent tej naczepy) pokazał cały kunszt pracy w plastiku. Widoczne deski i napięcia plandeki są po prostu bardzo realistyczne. Gratuluję pomysłu i wykonania.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#4
Typowy zestaw zza wschodniej granicy.Waloryzacja wyszła Ci naprawdę dobrze.Plandeka w naczepie(chyba Albedo) o wiele lepsza niż te w herpowskich, zupełnie gładkie bez żadnych załamań.Fajna dioramka do prezenatcji.
 
M

Maverick

Gość
#5
Bardzo fajny "brudzing", który sporo daje jak widać. A dioramka świetna i będę musiał się w końcu do Ciebie zwrócić abyś mi zrobił jakąś ale z tzw "mojego podwórka" czyli ze skałami w tle.;)
 
OP
OP
szczypior6192

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Witam
Dziękuję bardzo za komentarze. Miło mi, że model się podoba.
Tak naczepa to Albedo. Potwierdzam wykonana jest bardzo dokładnie przez producenta.

Dziś kolejny model. Był to ciągnik z Albedo jednak nie miałem do niego żadnej naczepy to przedłużyłem ramę i zamontowałem skrzynię herpy i oto wyszła taka bardzo zapracowana Renówka z Polski.

2. RENAULT Premium - Albedo / herpa

SDC11592.JPG
SDC11596.JPG
SDC11598.JPG
SDC11599.JPG
SDC11612.JPG
SDC11614.JPG
SDC11615.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#7
No i pokazujesz kolejnego unikatowego polonika. Typowy, z naszych dróg, "zapracowany no name". Bardzo dokładne wykonanie i świetna waloryzacja.
Wygląda jakby właśnie jechał wioząc komuś brakujące dechy. Świetna robota. Gratuluję.
 
M

Maverick

Gość
#9
Coraz lepiej Ci wychodzi ta waloryzacja i dochodzisz pomału do mistrzowskiego poziomu w tej dziedzinie.;)
Pomysł z tymi deskami rewelacyjny i wygląda to naprawdę bardzo realistycznie. Mam pytanie czy ta podwinięta plandeka to twoje dzieło czy producenta?
 
OP
OP
szczypior6192

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Witam
Dziękuję serdecznie za zainteresowanie tematem.
Maverick - plandekę sam podwijałem.

SDC11545.JPG


Teraz prezentacja ukończonego modelu z Czech.

3. Mercedes-Benz Actros mp2 - herpa / Albedo

SDC12055.JPG
SDC12056.JPG
SDC12057.JPG
SDC12058.JPG
SDC12059.JPG
SDC12060.JPG
SDC12061.JPG
SDC12062.JPG
SDC12063.JPG
 
M

Maverick

Gość
#13
Tak myślałem, że ta plandeka to twoja robota;) a co do nowo powstałego zestawu to dla mnie BOMBA.(y) Wygląda świetnie, a ładunek przypiety pasami dodaje realizmu i jeszcze tylko musisz wymyślić "patent" na klamry do tych pasów.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#14
Model bomba!!! Po prostu rewelacja. A na dioramie to czysty realizm. Jak w naturze.
Czyżbyś wyciął drzwi i zrobił je otwierane?
 
OP
OP
szczypior6192

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Dziękuję za komentarze.
Klamry do pasów były by fajnym detalem ale z czego i jak takie maleństwa zrobić. Można by spróbować z cienkiej aluminiowej blaszki coś pokombinowac ale czy wystarczyłoby cierpliwości :eek:
Nie nie drzwi nie są otwierane.

Teraz pora na prezentacje pierwszego PEKAESU jakiego zrobiłem dla siebie. Wiem, że NGki z zabudową BDF nie jeździły w PEKAESIE, przynajmniej nie znalazłem żadnych zdjęć które by to potwierdzały, ale tak jak mówię jest to pierwszy i tak jakby próbny model.

4. Mercedes-Benz NG - herpa
SDC12066.JPG
SDC12068.JPG
SDC12069.JPG
SDC12070.JPG
SDC12071.JPG
SDC12072.JPG
SDC12073.JPG
 
M

Maverick

Gość
#16
Zwarloryzowany jest fajnie i bardzo podoba mi się ten przewód pomiędzy przyczepą a ciężarówką(y)
Nie znam się na PKS-ach ale wydaje mi się, że czerwony kolor jest za jasny.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#17
Kolejny unikat z polskich dróg. Ja nie nadążam oglądać, a Ty znów pokazujesz kolejny świetny model. Waloryzacja jak najbardziej udana. Wygląda tak jakby właśnie robił kolejną trasę wioząc PRL-owskie dobra za zachodnią granicę. ;)
 

Podobne wątki