• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarowe - Przemekk

OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
423 0 0
#43
Dziękuję za wszystkie komentarze, wasze galerie są świetną inspiracją i pomocą dla takiego początkującego jak ja (y)

Ten model sam w sobie jest już bardzo fajny , a Twoje delikatne dodatki tylko go dopieściły .
To prawda, że Herpa naprawdę się tutaj postarała, zwłaszcza tył modelu jest świetnie zdetalowany. Te trąbki jako elementy dodatkowe też są bardzo na plus!

Ponieważ kolekcja się rozrasta zdradzę, że moim pierwszym celem jest zebranie 7 różnych ciągników, każdy od innego producenta i w miarę możliwości z inną naczepą. Teraz powoli robię Renault Magnum z minikitu, w tym tygodniu chciałbym zamknąć kabinę ;)
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
423 0 0
#46
Dzisiaj moje Renault Magnum z Minikita. Ogólnie to sam minikit jest na bardzo wysokim poziomie, a ja starałem się wyciągnąć jeszcze więcej. Nie było łatwo, kabinę poprawiałem 2 razy, część rzeczy malowałem bez podkładu, co niestety widać. Zadowolony jestem, ale może coś jeszcze poprawię ;) Zastanawiam się jaką dokupić naczepę, byłbym bardzo wdzięczny za sugestie.

magnum1.jpg
magnum2.jpg
magnum3.jpg
magnum4.jpg
 

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#49
Bardzo dobrze wyszło, ja w swojej pomalowałem jeszcze wycieraczki na szybie i zostawiłem międzyosiówki ;)(y)
Aha no i jak malowałeś tyle elementów to trzeba było jeszcze malnąć kabinę od wewnątrz a efekt końcowy byłby jeszcze lepszy ;)
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
423 0 0
#50
Dzięki za pomysły, poważnie myślę o cysternie, ale niebieska albo czerwona firanka też by pasowała.

Co do wycieraczek są w tym błyszczącym plastiku i bałem się ich dotykać. Międzyosiówki zdjąłem specjalnie, żeby mieć jedną Ciężarówkę bez nich. Natomiast na malowanie wnętrza Kabiny to nie wpadłem. Może się odważę następnym razem ;)

Najbardziej mnie męczą stopnie do kabiny, może jeszcze coś z nimi zrobię. Zobaczymy.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#51
Ciekawy model z tego minikitu. Podoba mi się. Szkoda tylko, że jak już malowałeś to nie pomalowałeś wycieraczek na czarno i lusterek od środka chromową farbą.
Co do naczepy, to praktycznie każda dziś pasuje, bo te Magnumki można jeszcze spotkać nawet z wanną czy też z Kempfem.
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
423 0 0
#55
No to mam sporo rzeczy do wypróbowania przy kolejnym modelu ;) Stopnie od kabiny już poprawione (oczywiście chodzi mi o krawędzie), reszty niestety już nie ruszę, bo naprawdę boję się, że coś zepsuję. Następna sesja będzie z naczepą.
 

kosmo83

Znany użytkownik
Reakcje
4.965 2 0
#56
Fajnie wyszła Ci ta Magnumka z tymi wszystkimi dodatkami(y)co do poprawek to nie będę się rozpisywał bo koledzy już wszystko napisali;)gratuluję kolejnej świetnej pracy.
 

iRobert

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#59
Świetnie wykończona "Renia". Bardzo często problemem białych modeli jest to że są za białe przez co wszystko zlewa się w jedno. A tu wygląda rewelacyjnie, malowanie jak najbardziej na +. Pogratulować bo widać że chcesz więcej niż tylko kolejny model z pudełka.
 

Podobne wątki