• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarowe - lyntog

OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
#41
Rame bym w ciągniku pomalował, nadkola z cysterny na chrom walnął, bak na chrom też
A pomyślę nad tym :) Chociaż w sumie oprócz wymiany kabiny planowałem pozostawić ten zestaw w oryginale :)

Tymczasem dzisiaj coś szwedzkiego, z dedykacją dla wszystkich miłośników Scanii (z @Fapo na czele) :D

scania_142_1.jpg

scania_142_2.jpg scania_142_3.jpg
Czasami i na Allegro udaje się dorwać coś ciekawego :) Oczywiście mam do niego wszystkie akcesoria :)
 

Fapo

Znany użytkownik
Reakcje
949 14 0
#42
Haha, no no, myśle, że chyba widać po moich prezentacjach którą markę najbardziej uwielbiam ;)
Co do tej Scanii to w oryginale wygląda typowo tak hmmm, staro. Szczerze to tutaj bym właśnie zastosował tuning!
Moją propozycją jest: Pomalowanie baku, i przedniego zderzaka na chrom! Wraz z nadkolami naczepy!
Ciekawie by to wyglądało i ciągnik bardzo ładnie by wyglądał.
Za niedługo będzie fajna skakanka u mnie w prezentacjach, gdzie właśnie rama i bak były na czerwono, wziąłem to na chrom pomalowałem i odrazu model stał się żywszy, a wystarczyło kupić podkład i szprej chromowany. Polecam ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#44
Bardzo fajny model. Stara produkcja, ale wygląda bardzo dobrze. Ja z chęcią przygarnąłbym taką naczepę.
 
OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
#45
Haha, no no, myśle, że chyba widać po moich prezentacjach którą markę najbardziej uwielbiam ;)
Co do tej Scanii to w oryginale wygląda typowo tak hmmm, staro. Szczerze to tutaj bym właśnie zastosował tuning!
Tak szczerze to ja właśnie lubię takie szare, zwyczajne modele, bo w rzeczywistości też się głównie takie spotyka :) Chociaż kilka zdobionych modeli też mam - patrz np. czarny Mercedes SK :)

A ja bym tu nic nie tjuningowal ani nie upiększał. Model jest w świetnym stanie, w dodatku coraz trudniej o takie modele.
Dla mnie super egzemplarz i szczerze zazdroszczę.
Bardzo fajny model. Stara produkcja, ale wygląda bardzo dobrze.
Sam byłem w szoku, bo model jest w stanie idealnym :) Jedyne co w nim zmieniłem to oczywiście dodałem skrętne koła :p

Ja z chęcią przygarnąłbym taką naczepę.
Jeśli kiedyś będę jeszcze miał jedną to się odezwę :)

A dzisiaj coś z zupełnie innej epoki i z innego rejonu świata - radziecki GAZ 51, produkowany także w Polsce pod nazwą Lublin 51:

gaz51_1.jpg

gaz51_2.jpg gaz51_3.jpg
Model ten mam u siebie już ponad 10 lat, niestety nie pamiętam kto jest jego producentem. Do dziś zachwyca mnie jego jakość wykonania :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#47
Świetny model. Pięknie wykonany. Teraz jakby komuś udało się zrobić wypukły napis Lublin, taki jak był na boku maski, to byłaby możliwość zrobienia pięknego Lublina z początków PRL-u. Podoba mi się ten model. (y)
 
OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
#49
Po krótkiej przerwie, spowodowanej stawianiem dioramy na jej docelowym miejscu kolejna prezentacja ode mnie :)

acors_1.jpg

acors_2.jpg


Tym razem żółty MB Acors, który parę dni temu doczekał się dedykowanej dla niego naczepy ;) Oprócz tego MAN F2000, którego prezentowałem niedawno, otrzymał tablice ADR, z którymi wygląda moim zdaniem o wiele ciekawiej. Na razie obie cysterny mają oznaczenia 33-1203 (benzyna), ale gdy tylko gdzieś uda mi się dorwać naklejki 33-1202, to MAN będzie woził olej napędowy, dzięki czemu moja stacja paliw będzie miała w 100% własne dostawy :p A już niedługo prezentacja samej budowanej zajezdni :)
 

Zyga59

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 0
#53
No Mercedes super wygląda z naczepą. Gdzie udało Ci się nabyć taką cysterne zwężaną z przodu? Muszę taką sobie poszukać. Mijam dziesiątki takich aut dziennie więc chcę zrobić choć jeden. A co do nr ADR to poszukam i dam ci znać czy mam taki.
 
OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
#56
Dawno nic nie było, co nie znaczy, że nic się u mnie nie dzieje w temacie modeli :) Prace nad makietą, mimo pewnych trudności, sukcesywnie postępują i niedługo je znowu zaprezentuję. A teraz mój najnowszy nabytek - zabytek od Herpy :D

iveco_1.jpg

iveco_2.jpg

Piękny jest :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#59
Ciekawy staruszek. Lubię te ciężarówki, a i podwozie naczepy też ma fajny układ osi, idealnie pasowałoby na przeróbkę na podkontenerówkę np do PLO.
 

Podobne wątki