• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarowe - lyntog

OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Rame bym w ciągniku pomalował, nadkola z cysterny na chrom walnął, bak na chrom też
A pomyślę nad tym :) Chociaż w sumie oprócz wymiany kabiny planowałem pozostawić ten zestaw w oryginale :)

Tymczasem dzisiaj coś szwedzkiego, z dedykacją dla wszystkich miłośników Scanii (z @Fapo na czele) :D

scania_142_1.jpg

scania_142_2.jpg scania_142_3.jpg
Czasami i na Allegro udaje się dorwać coś ciekawego :) Oczywiście mam do niego wszystkie akcesoria :)

Fapo

Aktywny użytkownik
Haha, no no, myśle, że chyba widać po moich prezentacjach którą markę najbardziej uwielbiam ;)
Co do tej Scanii to w oryginale wygląda typowo tak hmmm, staro. Szczerze to tutaj bym właśnie zastosował tuning!
Moją propozycją jest: Pomalowanie baku, i przedniego zderzaka na chrom! Wraz z nadkolami naczepy!
Ciekawie by to wyglądało i ciągnik bardzo ładnie by wyglądał.
Za niedługo będzie fajna skakanka u mnie w prezentacjach, gdzie właśnie rama i bak były na czerwono, wziąłem to na chrom pomalowałem i odrazu model stał się żywszy, a wystarczyło kupić podkład i szprej chromowany. Polecam ;)

OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Haha, no no, myśle, że chyba widać po moich prezentacjach którą markę najbardziej uwielbiam ;)
Co do tej Scanii to w oryginale wygląda typowo tak hmmm, staro. Szczerze to tutaj bym właśnie zastosował tuning!
Tak szczerze to ja właśnie lubię takie szare, zwyczajne modele, bo w rzeczywistości też się głównie takie spotyka :) Chociaż kilka zdobionych modeli też mam - patrz np. czarny Mercedes SK :)

A ja bym tu nic nie tjuningowal ani nie upiększał. Model jest w świetnym stanie, w dodatku coraz trudniej o takie modele.
Dla mnie super egzemplarz i szczerze zazdroszczę.
Bardzo fajny model. Stara produkcja, ale wygląda bardzo dobrze.
Sam byłem w szoku, bo model jest w stanie idealnym :) Jedyne co w nim zmieniłem to oczywiście dodałem skrętne koła :p

Ja z chęcią przygarnąłbym taką naczepę.
Jeśli kiedyś będę jeszcze miał jedną to się odezwę :)

A dzisiaj coś z zupełnie innej epoki i z innego rejonu świata - radziecki GAZ 51, produkowany także w Polsce pod nazwą Lublin 51:

gaz51_1.jpg

gaz51_2.jpg gaz51_3.jpg
Model ten mam u siebie już ponad 10 lat, niestety nie pamiętam kto jest jego producentem. Do dziś zachwyca mnie jego jakość wykonania :)

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Świetny model. Pięknie wykonany. Teraz jakby komuś udało się zrobić wypukły napis Lublin, taki jak był na boku maski, to byłaby możliwość zrobienia pięknego Lublina z początków PRL-u. Podoba mi się ten model. (y)

OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Po krótkiej przerwie, spowodowanej stawianiem dioramy na jej docelowym miejscu kolejna prezentacja ode mnie :)

acors_1.jpg

acors_2.jpg

Tym razem żółty MB Acors, który parę dni temu doczekał się dedykowanej dla niego naczepy ;) Oprócz tego MAN F2000, którego prezentowałem niedawno, otrzymał tablice ADR, z którymi wygląda moim zdaniem o wiele ciekawiej. Na razie obie cysterny mają oznaczenia 33-1203 (benzyna), ale gdy tylko gdzieś uda mi się dorwać naklejki 33-1202, to MAN będzie woził olej napędowy, dzięki czemu moja stacja paliw będzie miała w 100% własne dostawy :p A już niedługo prezentacja samej budowanej zajezdni :)

Zyga59

Aktywny użytkownik
No Mercedes super wygląda z naczepą. Gdzie udało Ci się nabyć taką cysterne zwężaną z przodu? Muszę taką sobie poszukać. Mijam dziesiątki takich aut dziennie więc chcę zrobić choć jeden. A co do nr ADR to poszukam i dam ci znać czy mam taki.

OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Dawno nic nie było, co nie znaczy, że nic się u mnie nie dzieje w temacie modeli :) Prace nad makietą, mimo pewnych trudności, sukcesywnie postępują i niedługo je znowu zaprezentuję. A teraz mój najnowszy nabytek - zabytek od Herpy :D

iveco_1.jpg

iveco_2.jpg

Piękny jest :)

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Ciekawy staruszek. Lubię te ciężarówki, a i podwozie naczepy też ma fajny układ osi, idealnie pasowałoby na przeróbkę na podkontenerówkę np do PLO.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 91
Samochody ciężarowe 26
Samochody ciężarowe 9
Samochody ciężarowe 28
Samochody ciężarowe 51