• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarowe ASTRO

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.889 386 20
#41
Ciekawie prezentują się te modele na modułach. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że ten piotrowy Jelcz jest za duży i wygląda jakby był przeskalowany. Szczególnie na trzecim zdjęciu. Może to tylko moje wrażenie... Nie wiem...
 

szifo30

Znany użytkownik
Reakcje
4.371 2 0
#42
Ciekawie prezentują się te modele na modułach. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że ten piotrowy Jelcz jest za duży i wygląda jakby był przeskalowany. Szczególnie na trzecim zdjęciu. Może to tylko moje wrażenie... Nie wiem...
Masz chyba rację. Wydaję mi się że za duże jest boczne okienko .
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#43
Może minimalnie jest większe, ale może to być przekłamanie zdjęcia. Finalnie prezentują się na tych modułach świetnie(y)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#49
Dziś chciałbym zaprezentować pierwszą serię ciężarówek marki Ifa w50 w barwach Pks-u. Dla części osób zaglądających do wątku warsztatowego są znane, ale przytoczę kilka informacji.
Modele powstały na bazie znanych wszystkim wiekowych modeli firmy SES. W mojej opinii nieźle trzymają proporcje i są świetną bazą do przeróbek.
Modele oczywiście rozmontowałem, pomalowałem, nałożyłem kalki, uzupełniłem o kierowcę własnej produkcji (druk 3d u Mateusza z mojego modelu), detale trawione (również własne: wycieraczki, lustra, stopnie - te były za grube). Dorzuciłem tablice rejestracyjne całość zabezpieczyłem lakierem. Mam nadzieję, że się spodobają w finalnej odsłonie...
Jutro postaram się zrobić sesję w bazie pksu, czasem będącej bazą transbudu...
PSX_20191201_215729.jpg
PSX_20191201_215812.jpg
PSX_20191201_215752.jpg
PSX_20191201_215829.jpg
PSX_20191201_215909.jpg
PSX_20191201_215855.jpg
PSX_20191201_215844.jpg
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#52
Jak na starego SES-a wyszły genialnie, no ale Ty z wszystkiego wyciśniesz ukryte piękno(y)
Jeżeli masz taką możliwość, to stopień realizmu podniesiesz poprzez mniejsze logo PKS na drzwiach a w wykorzystane miejsce
można dać jakąś krótką nazwę miasta; Łódź, Piła, Tychy, no bo już Piotrków Trybunalski raczej nie wejdzie:niepewny:
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#53
Myślałem i o tym, nawet o numerach, ale... zdecydowałem się na to uproszczenie z uwagi na fakt, że nie wiem w których oddziałach jeździły takie ify i jakie miały numery boczne. A zmyślać nie chciałem, dość, że nadałem fikcyjne numery rejestracyjne. Już padły pytania czy aby na pewno pks dysponował Ifami. Osobiście nawet taką jeżdziłem, odkupioną przez ojca kolegi, tzw. prywaciarza handlującego węglem. Pamiętam błękitny wyblakły kolor, starte logo pks na drzwiach, bordowe zderzaki, cerowaną plandekę i stare wersalki, którymi zasłaniał ów węgiel. Pamiętam, że był to wytłuczony złomek z wiecznie niedomkniętymi drzwiami i smrodem spalin w kabinie. Potem mieli nielepszego robura, później multicara, a prywatnie superowego mercedesa... ehhh.. i kolega miał mnóstwo klocków lego. A potem jako pierwszy zx spectruma, atari, comodora, pc 386sx... bogaci byli ;)
 

Podobne wątki