• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarówki z PRLu

Matt

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#1
Witam Forumowiczów,

Pora pokazać trochę swoich zbiorków. Wszystkie zaprezentowane w tym poście modele są od Seweryna.

1. Zestaw "Odbudowa Warszawy" - Star W21 z dostawą świeżego tłucznia oraz Star C25 z naczepą pełną cegieł z rozebranego specjalnie budynku.
P1040058-001.JPG
P1040061-001.JPG
P1040062-001.JPG
 
OP
OP
M

Matt

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#5
Piotrek, Maverick - cegły te wykonane są z tego samego materiału co ich pierwowzory - mieszanki gliny, cementu i innych surowców. Były one uformowane i wypalone w piecu, tak jak oryginały. Zamówiłem je w Niemczech u właściciela tej strony - http://www.miniaturziegel.de/ około 3 lat temu. Jak wyniknęło z naszej rozmowy bardzo niechętnie podejmuje się on zamówień w tak małej skali, gdyż cegłówki mają skłonności do sklejania się po 3-4 - można to zobaczyć na fotce. Można je rozdzielić paznokciem, ale wymaga to dużo czasu i cierpliwości.
 
OP
OP
M

Matt

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#7
Czasem im się uda na coś sensownego wpaść :p Znalazłem jeszcze info o innych cegłach - na ebayu, ale cena wysyłki powala... http://goo.gl/SF7LR

A tymczasem dwa kolejne pojazdy: Jelcz 317 z zrembowską CN-165 i Jelcz 315 z ładunkiem świeżutkiego sianka. Muszę opracować technologię snopowiązałki w H0 ;)

P1040063-001.JPG
P1040065-001.JPG
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#10
Świetne modele, ciekawe ładunki jestem wstanie zrozumieć że, modele masz czyste, ja też wiele modeli mam w stanie kolekcjonerskim i nic przy nich nie będę robił.
Mój Jelcz z cemenciarą też jak Twój jest czyściutki jakby z myjni wyjechał i tak zostanie.
 
OP
OP
M

Matt

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#11
Nieposiadając żadnej ładnej dioramki (moja jedyna jest w stanie opłakanym) trudno wg. mnie umieszczać auta ze śladami ekspoatacji w gablocie, zwłaszcza, że być może niektóre trafią do naszych muzealnych gablotek jako tło dla radiowozów i karetek. Zresztą jak jak mnie, to lepiej pobrudzić trochę tańsze modele ;)

Ale o gustach się przecież nie dyskutuje ;)
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#12
Podobają mi się ładunki na modelach i zgodzę się, że przydała by się chociaż niewielka podstawko-diorama pod to :)

P.S. Więcej tej słomy na pgr-owskiego jelcza załaduj ;)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#14
Tak masz rację Matt, jakość Ifek z Ses'u jest świetna.Jeszcze lepiej wyglądają ich strażackie modele.O Roburze Brekiny można wiele pisać.Model przępiękny w wykonaniu, bogaty w dużą ilość detali.
 

Podobne wątki