• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki z okresu PRL - skala 1:43

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Ja już od dawna bo tak na poważnie zacząłem od prenumeraty Kultowe Auta PRL-u. Przedtem w tej skali miałem kilka modeli głównie z ZSRR i polskich. Równolegle do kolekcji też kupowałem inne modele w tej skali i tak niezauważalnie kolekcja modeli samochodów w skali 1:43 przerosła ilościowo kolekcję w skali H0 czyli 1:87. A najciekawszym aspektem zbierania samochodów w skali 1:43 w pewnym momencie było wejście z mojej strony w modele kolejowe w skali 0.
Obecnie prenumeruję tą kolekcję ciężarówek tyle że się zdecydowałem trochę później dlatego spodziewam się modeli KrAZ-a i Tatry 813 dopiero za jakieś 20 dni.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
Dzięki koledzy za wpisy. (y)

Z opóźnieniem, ale jest. Udało i mnie się kupić Stara 66 z tej kolekcji. Jak się okazuje, taka zabudowa była. Ściany boczne podnosiły się do góry i do dołu tworząc dach i podłogę, boki były chyba materiałowe i w ten sposób robiono spore pomieszczenie.
Na początek zdjęcia takiej zabudowy znalezione w necie (źródło na zdjęciach).

BA1790401_02027068436.jpg
BA1790401_02028099492.jpg


A teraz już model z kolekcji DeA.

Star 66 001.jpeg
Star 66 002.jpeg
Star 66 003.jpeg
Star 66 004.jpeg
Star 66 005.jpeg
Star 66 006.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
Niestety, pogoda dziś nie do zdjęć, ale skoro obiecałem to spróbowałem trochę popstrykać. Nie jest to tak jak bym chciał, ale...
Jelcz 325 z zabudową WUKO SM-101. Model wzorowany na jeżdżącym w Lublinie oryginale, którego fotki można znaleźć w tym linku-klik.

Jelcz 325 WUKO 001.jpeg
Jelcz 325 WUKO 002.jpeg
Jelcz 325 WUKO 003.jpeg
Jelcz 325 WUKO 004.jpeg
Jelcz 325 WUKO 005.jpeg
Jelcz 325 WUKO 006.jpeg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Ja czekałem na pozytywne komentarze bo z mojej strony mam krytyczne uwagi do tego modelu. Zaznaczam że też jestem posiadaczem takiego modelu i nie mogę wyjść ze zdumienia na widok koloru wnętrza zabudowy. Taki fiolet jak lody jagodowe za cholerę mi nie pasuje. Może to miał być kolor minii ale u nas zwykle był to kolor rdzawoczerwony.
Poza tym model bardzo ładny a prezentacja jak zawsze super.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
Znów z kilkudniowym opóźnieniem z powodu nawału pracy, ale udało się troszkę obfocić nowy model w kolekcji z DeA. Niestety, wydawca wymyślił sobie srebrny zderzak i felgi, które tu zupełnie nie pasują i nie malowano w tamtych latach w takim kolorze tych elementów. :cenzura::mad: No ale...
Star 21 SK-1 czyli popularna szambiarka.

Star 21 SK-1 Szambiarka 001.jpeg
Star 21 SK-1 Szambiarka 002.jpeg
Star 21 SK-1 Szambiarka 003.jpeg
Star 21 SK-1 Szambiarka 004.jpeg
Star 21 SK-1 Szambiarka 005.jpeg
Star 21 SK-1 Szambiarka 006.jpeg
Star 21 SK-1 Szambiarka 007.jpeg
Star 21 SK-1 Szambiarka 008.jpeg



I ostatnia fotka zrobiona z drona... Upsss, :niepewny: tzn. w ówczesnych czasach z helikoptera. ;) :)

Star 21 SK-1 Szambiarka 009.jpeg
 

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
Czemu takie felgi i zderzak? Abo go "stuningowali" ;):ROFL:... Ale modelik fajny - jeszcze go "przysmorodzić" tylko - jak drzewiej bywało...
 
Ostatnio edytowane:

RIT8-4

Znany użytkownik
Reakcje
542 3 1
Podoba mi się ,nawet bardzo , kolor srebrny na wymienionych elementach ładnie pasuje , większość ludzi i tak nie pamięta tych aut .
Dzisiejsze auta które zostały odbudowane też mają nie zawsze zgodne malowanie z tamtym okresem .
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
936 15 0
Dzień dobry. Wspomnienia podczas pobytu w wojsku szybko wracają gdy się widzi model wojskowego Stara 66 z zabudową. Będąc na poligonie w Nowej Dębie, kilkanaście lat temu, był podobny i z tego co mi się przypomniało pełnił funkcję mobilnego wozu sztabowego. Takich egzemplarzy było kilka. Wiem, że był jeszcze na bazie tej konstrukcji rozkładany szpital polowy. Anglicy też posiadali podobne wozy dowodzenia. Widziałem takie modele w dawnym muzeum REME w Arborfirld. Tutaj wkleję taka fotkę dla przykładu, mam nadzieję, że kolega nie będzie miał nic przeciwko:):):
Wóz sztabowy na podwoziu ciężarówki Thornycroft:
1.jpg

Bokiem:
2.jpg

Fajnie, że zrobili model tego Stara(y)(y)
 

Podobne wątki