• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki z okresu PRL - skala 1:43

OP
OP
Mafo

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
13.203 335 20
Wczoraj już zabrakło czasu, także dziś przerobiony Star 25 ruszył w drogę... ;) :)

031 Star 25 szambiarka.jpeg
032 Star 25 szambiarka.jpeg
033 Star 25 szambiarka.jpeg
034 Star 25 szambiarka.jpeg

Na koniec jeszcze porównanie oryginalnie wydanego Stara 21 z przerobionym Starem 25...

035 Star 25 i 21 szambiarka porównanie.jpeg
036 Star 25 i 21 szambiarka porównanie.jpeg

OP
OP
Mafo

Mafo

Zespół forum
Reakcje
13.203 335 20
W tym oryginalnym też by się przydało pozmieniać nieco.
Tak Piotrze. Na pewno w oryginałach będę malował wnętrze. Czy coś jeszcze? :niepewny:
Nie wiem, ale mam ochotę na zmianę tablic rejestracyjnych, żeby każdy model miał swoje. Jeszcze tylko nie mam pomysłu, czy dawać z jednego województwa (tu nachodzi mnie myśl, żeby to było jedno miasto), czy dawać jakiekolwiek, pasujące do lat eksploatacji... :niepewny::niepewny::niepewny:
Waloryzować raczej nie będę, bo po pierwsze nie mam jeszcze takiego doświadczenia żeby to dobrze zrobić, a i po zwaloryzowaniu przydałaby się jakaś choćby mała dioramka do postawienia modelu. Poza tym takie tzw. "nówki-sztuki" prosto z fabryki też mi się podobają, tym bardziej, że modele będą stały na półkach... ;)

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
349 15 0
Dzień dobry. Wspomnienia podczas pobytu w wojsku szybko wracają gdy się widzi model wojskowego Stara 66 z zabudową. Będąc na poligonie w Nowej Dębie, kilkanaście lat temu, był podobny i z tego co mi się przypomniało pełnił funkcję mobilnego wozu sztabowego. Takich egzemplarzy było kilka. Wiem, że był jeszcze na bazie tej konstrukcji rozkładany szpital polowy. Anglicy też posiadali podobne wozy dowodzenia. Widziałem takie modele w dawnym muzeum REME w Arborfirld. Tutaj wkleję taka fotkę dla przykładu, mam nadzieję, że kolega nie będzie miał nic przeciwko:):):
Wóz sztabowy na podwoziu ciężarówki Thornycroft:
1.jpg

Bokiem:
2.jpg

Fajnie, że zrobili model tego Stara(y)(y)

OP
OP
Mafo

Mafo

Zespół forum
Reakcje
13.203 335 20
Tego modelu nie zamierzałem kupować, z tego względu, że go po prostu nie widziałem na naszych drogach. Zabudowa jest typowa radziecka do przewozu pasz. Być może gdzieś w ówczesnej PRL-owskiej Polsce jeździły takie w PGR-ach.
W modelu zainspirowała mnie jego kabina z poliftowym grillem, która idelanie pasuje do wywrotki z numeru 2 tej kolekcji. Także model zagościł u mnie w celu przeróbek.

Z kronikarskiego obowiązku kilka zdjęć oryginalnego modelu - Ził 130 ZSK-10 z 1970 r.:

ZIŁ 130 ZSK-10 001.jpeg
ZIŁ 130 ZSK-10 002.jpeg
ZIŁ 130 ZSK-10 003.jpeg
ZIŁ 130 ZSK-10 004.jpeg
ZIŁ 130 ZSK-10 005.jpeg

ZIŁ 130 ZSK-10 006.jpeg
ZIŁ 130 ZSK-10 007.jpeg

A tu już po zmianie kabiny na starszą, wziętą z wywrotki, jeszcze z przedliftowym grillem:

ZIŁ 130 ZSK-10 008.jpeg

Ostatnio edytowane:

Bolutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
829 216 7
I tak sobie przeglądając ofertę w zakresie ciężarówek PRL - wiem że do numeru 21 nic nie kupię. Po oczywiście zakupionej "szambiarce"...
Zastanawiam się co wypuści Dagostini do 80. numeru...

OP
OP
Mafo

Mafo

Zespół forum
Reakcje
13.203 335 20
Przekładka kabiny Ziła w tych modelach jest bardzo prostą sprawą, bo otwory na śruby pasują idealnie.
Zatem dziś wywrotka Ził 130 w dwóch odsłonach... ;)

ZIŁ 130 MMZ nowy i stary 001.jpeg
ZIŁ 130 MMZ nowy i stary 002.jpeg
ZIŁ 130 MMZ nowy i stary 003.jpeg
ZIŁ 130 MMZ nowy i stary 004.jpeg

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 1
Skala 1:43 54
Skala 1:43 6