• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarówki z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
Kolejna prezentacja i po raz kolejny prawdziwy "kiler". Jest to na pewno jedyny taki jelcz w naszej skali i już sam ten fakt powoduje, że wszystkie drobne mankamenty, nie mają tu żadnego znaczenia... Pozdrawiam i trzymam mocno kciuki za kolejne tak udane miniatury. :)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Nieraz jedno zdjęcie potrafi być świetną inspiracją do zrobienia modelu. Kilka miesięcy temu znalazłem na NAC rewelacyjną, kolorową fotografię Liaza/Skody 706 z naczepą Alka Orlican N12CH z Hortexu Góra Kalwaria. Mój wujek i brat cioteczny pracowali w tej firmie jako kierowcy, więc bardzo dobrze pamiętam te ciężarówki i oczywiście czasami zdarzało mi się nimi przejechać.
Wyjścia nie było, postanowiłem, że muszę je kiedyś zrobić w skali.
Liaz powstał z kitu żywicznego MM Brno a naczepa to plastikowy zestaw do składania od Helmuta Rebsa.


DSC_8286.JPG
DSC_8287.JPG
DSC_8288.JPG
DSC_8289.JPG
DSC_8291.JPG
DSC_8294.JPG
DSC_8297.JPG
DSC_8301.JPG
Kolekcja -_-290850157.jpeg

Zdjęcie oryginału pochodzi ze strony internetowej Narodowego Archiwum Cyfrowego
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dziękuję za bardzo sympatyczne komentarze. Jak się wyrobię to za tydzień pokażę jeszcze jeden Hortex, ale inny typ i malowanie.
Szukalem zdjec na drzwi. Nie wiem czy znalazles to zdjecie. Ale tak dla zasady :) No i mamy dwie wersje jezykowe. Zobacz załącznik 601910

PAP. Henryk Rosiak
Dzięki. Oczywiście to zdjęcie znam. Właśnie ono było bazą do wykonania drugiej strony naczepy. Przy okazji, to na stronie pap są jeszcze 3 podobne zdjęcia z tej samej sesji zdjęciowej. Miałem tylko dylemat, jaki wyraz jest przed "frozen". Na każdym z tych zdjęć jest on zasłonięty. Dopiero znalezienie jednego ze zdjęć z jeszcze wcześniejszym malowaniem pozwoliło mi rozwiązać zagadkę.
 

Podobne wątki