• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarówki z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
W Łodzi też kilka jeździ i rozwozi węgiel, ich zaletą jest to, że mieszczą się w bramy starych łódzkich kamienic.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Postanowiłem zmierzyć się z modelem którego nie mogło zabraknąć w mojej kolekcji, czyli ciągnik balastowy Tatra 813 6x6 z przyczepą P32. Bazą były kity firmy SDV wzbogacone o blaszki fototrawione Haulera, kilka moich dodatkowych detali (zderzak, szyby, błotniki, wyrzeźbione obrysy drzwi) oraz rower z blaszek Ostbahna. Na zdjęciach pojawia się również prezentowany już wcześniej żywiczny Staliniec T100 Z ICar-a.

1.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Kapitalnie zrobiona jest Tatra. Patrząc na zdjęcia, nigdy bym nie powiedział, że to SDV. Wyciągnąłeś maksa z tego modelu. Jestem pod wrażeniem (y) i gratuluję umiejętności. :)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dziękuję Panowie za komentarze.
Przyznam się, że jak oglądnąłem odlewy to niechętnie zabrałem się za ten model. Ponad trzy tygodnie rzeźbienia i osobiście to tak nie do końca jestem zadowolony z efektu. Jeżeli jeszcze kiedyś robiłbym ten model, to boczne szyby zrobiłbym z cieńszego plastiku (w szybach bez uszczelek trochę widać ich grubość) i nie całkiem podoba mi się kąt przedniej szyby. W sumie to efekt końcowy i tak jest trochę lepszy niż się spodziewałem. Obiecuję, że następny model będzie lepszy;)
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.868 5 0
Nie udało mi się niestety nigdy kupić żadnego Stara z APM-u ale dla porównania mogę pokazać Stara którego kupiłem dawno temu od SAW Model na Allegro. To chyba był model z Flotomy, ale nie jestem pewien.

Zobacz załącznik 472770
Pozwolę sobie powrócić do tego wpisu. Ten Star to nie moja robota. Stary, które kiedyś pokazałem bazowały zawsze na oryginalnych częściach Adam Modellbau plus trawionki mojego pomysłu.
[DOUBLEPOST=1498563283,1498562932][/DOUBLEPOST]
i nie całkiem podoba mi się kąt przedniej szyby.
Tu masz rację. SDV skopało ten kąt. Próbowałem to wyjaśnić im osobiście na targach w Lipsku, gdzie się wystawiali. Wmawiali mi, że jest poprawny. Raczej chcieli wmówić, bo i tak nie uwierzyłem :) Zacząłem modyfikować w swoim modelu ten kąt i w sumie to on mnie zatrzymał z robotą.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Pozwolę sobie powrócić do tego wpisu. Ten Star to nie moja robota. Stary, które kiedyś pokazałem bazowały zawsze na oryginalnych częściach Adam Modellbau plus trawionki mojego pomysłu.
[DOUBLEPOST=1498563283,1498562932][/DOUBLEPOST]
Tu masz rację. SDV skopało ten kąt. Próbowałem to wyjaśnić im osobiście na targach w Lipsku, gdzie się wystawiali. Wmawiali mi, że jest poprawny. Raczej chcieli wmówić, bo i tak nie uwierzyłem :) Zacząłem modyfikować w swoim modelu ten kąt i w sumie to on mnie zatrzymał z robotą.
Dziękuję za wyjaśnienie zagadki i to z "pierwszej ręki". Dawno temu kupiłem dwie takie wywrotki na Allegro. W tytule było "Flotoma" a po latach nie mogłem już otworzyć opisu i stąd moja niepewność odnośnie producenta.

SDV spaprało trochę tą szybę a ja jeszcze dodatkowo dałem d...y, bo jak ją dorabiałem to skoncentrowałem się bardziej na dopasowaniu głębokości osadzenia, zamiast skorygować kąt. Przy dopasowywaniu do samej kabiny wyglądało to dobrze. Zaczęło mnie drażnić jak pomalowana Tatra stanęła na kołach a metalowe słupki po bokach jeszcze dodatkowo to zaakcentowały.

Jeżeli jeszcze kiedyś będę ją robił to chyba nie obejdzie się bez rozcinania i wydłużania dachu.
 

Podobne wątki