• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarówki z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
#81
Pięknie wyszły Ci te Żuki. Pełen realizm. Ja bym tylko zamienił skrzynki plastikowe na drewniane i wtedy Żuk badylarza pasowałby idealnie do lat 70 ubiegłego wieku.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#82
Pięknie wyszły Ci te Żuki. Pełen realizm. Ja bym tylko zamienił skrzynki plastikowe na drewniane i wtedy Żuk badylarza pasowałby idealnie do lat 70 ubiegłego wieku.
Skrzynki jak najbardziej pasują do epoki bo pochodzą z połowy lat 70-tych :)
Kapitalne modele , pełen szacunek za wykonanie.
Druga sprawa gdzie zakupiłeś typowo polskie skrzynki w naszej skali :)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#83
Skrzynki jak najbardziej pasują do epoki bo pochodzą z połowy lat 70-tych :)
Kapitalne modele , pełen szacunek za wykonanie.
Druga sprawa gdzie zakupiłeś typowo polskie skrzynki w naszej skali :)
Rzeczywiście jeszcze w latach 80-90 u prywatnych sprzedawców bardziej popularne były drewniane ale takie też pamiętam z warzywniaków. Tak żeby nie czarować i tworzyć jakichś historii to takie po prostu miałem na stanie:)

Być może to był jakiś standard RWPG lub produkowane były w jednej fabryce i eksportowane do innych krajów. Skrzynki zrobione są z blaszek fototrawionych czeskiej firmy Small Models. Bardzo fajny i filigranowy detal na makietę.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#84
Pisanie ciągle tego samego staje się nudne, ale jest tu kilka takich wątków w tym i Twój. Gdzie nie można inaczej;) Mogę tylko napisać, że super i rewelacja. (y)Żuczki są świetnie zrobione, patynka super no i malowane w macie zdecydowanie lepiej prezentują się, niż w połysku.(y)(y)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#85
Pisanie ciągle tego samego staje się nudne, ale jest tu kilka takich wątków w tym i Twój. Gdzie nie można inaczej;) Mogę tylko napisać, że super i rewelacja. (y)Żuczki są świetnie zrobione, patynka super no i malowane w macie zdecydowanie lepiej prezentują się, niż w połysku.(y)(y)
:D

A ja w ostatnim czasie poszedłem jednak w drugą stronę;). Po Pradze z żurawiem, do ostatnich 5. modeli użyłem półmatu zamiast matowego. Wydaję mi się jednak troszeczkę bardziej naturalny a pełnym matem będę lakierował tylko bardzo wyeksploatowane, wypłowiałe modele.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#87
Ok. Jeden czy drugi, aby się tylko nie świeciły jak psu ....klejnoty:D
No właśnie, ja też błyszczący rezerwuję na specjalne okazje. Może kiedyś na jakąś osobówkę użyję ale osobiście nie lubię błyszczących modeli. Podobna sytuacja jest z metalicznym lakierem. W przypadku większości modeli w tej skali ziarno jest za duże i niezbyt dobrze to wygląda.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.673 67 1
#88
Scenka opada :D Żuczki jak marzenie . Szczególnie mi się podoba ten z Borów Tucholskich , ale to dla tego że serial zmiennicy jest jednym z moich ulubionych .
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#93
Rzeczywiście jeszcze w latach 80-90 u prywatnych sprzedawców bardziej popularne były drewniane ale takie też pamiętam z warzywniaków. Tak żeby nie czarować i tworzyć jakichś historii to takie po prostu miałem na stanie:)

Być może to był jakiś standard RWPG lub produkowane były w jednej fabryce i eksportowane do innych krajów. Skrzynki zrobione są z blaszek fototrawionych czeskiej firmy Small Models. Bardzo fajny i filigranowy detal na makietę.
Jeszcze takie małe uzupełnienie informacji, może komuś się przyda. Gdziekolwiek pokazuję model to wszystkim najbardziej podobają się te skrzynki ;-) Pytałem producenta i napisał, że w Polsce kity do ich robienia sprzedaje firma KOTEBI.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#95
Dzisiaj ciężarówka która jak dla mnie nawet w oryginale wygląda jak zeskalowana;)

IFA Multicar M25 w wersji i przeznaczeniu jakie najbardziej utkwiły mi w pamięci, czyli wywrotka do przewozu węgla.

Model wykonany z zestawu czeskiej firmy Small Models. Jak do tej pory najlepszej jakości odlewy żywiczne z jakich robiłem miniaturki.

DSC_4163.jpg
DSC_4126.jpg
DSC_4128.jpg
DSC_4131.jpg
DSC_4142.jpg
DSC_4159.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
#96
Typowy "węglowóz" z dawnych lat. Pamiętam jak jeździły takie z węglem w moim mieście. Co prawda większość z nich miała te mniejsze, jednoosobowe kabiny.
 

Podobne wątki