• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarówki z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#61
Dziękuję za wszystkie komentarze(y)

Dużo pracy włożone ale warto było bo model prezentuje się świetnie(y)
Pięknie to wykonałeś! Sporo pracy, ale jaki efekt :)(y)(y)
Co do tej pracy, to przy tym modelu nie było wcale tak źle. W przypadku plastikowych modeli odpada cały etap wycinania, szlifowanie i obróbki. W zasadzie to tylko wystarczy rozmontować, "podpicować" i pomalować. Znacznie wiecej zabawy to miałem przy modelach żywicznych, dwóch ostatnich żurawiach i "Ostrówku" ale za to satysfakcja również była podwójna.:D

W najbliższym czasie planuję przerobić wszystkie trącące plastikiem modele z mojej gablotki. Tzn. jednego Gaza, dwa Krazy, 3 modele z Permotu i parę adamowych Starów.
Pierwszy z nich powinien być skończony jeszcze przed weekendem.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#62
No i po raz pierwszy w dziale samochody ciężarowe mam przyjemność zaprezentować coś naprawdę polskiego. Star 200-chłodnia to przeróbka modelu firmy Adam-Modellbau.

DSC_3097.jpg

DSC_3099.jpg


Już przed rozbiórką wiedziałem, że ten model ma duży potencjał, ale również wiedziałem, że lekko nie będzie. Tym bardziej, że kolega Mafo ostrzegał.
Jednak to jak dobrze model jest sklejony zaskoczyło nawet mnie. Z pomocą rozpuszczalnika do cyjanoakrylu to nawet ramę (wprawdzie złamała się na pół:confused:) udało mi się oddzielić od kabiny. Kabinę od podłogi po u przednim jej zmasakrowaniu też oddzieliłem. Tylko w zasadzie to nie wiem po co, bo szybek to i tak za żadne skarby nie byłem w stanie zdemontować i musiałem bawić się w maskowanie do malowania.

DSC_3101.jpg

DSC_3102.jpg

Na szczęście udało mi się wszystko naprawić/zrekonstruować:) W tym modelu szczególnie zależało mi na zeszlifowaniu ohydnych śladów po drukarce 3D na chłodni i myślę, że "zadanie" zostało wykonane.

DSC_3112.jpg

DSC_3113.jpg

DSC_3135.jpg

DSC_3141.jpg

DSC_3142.jpg


Tak prezentuje się przerobiony na "Zakłady Mięsne Nisko" Star. Przepraszam za jakość zdjęć, ale robione były późnym wieczorem.

W następnym Starze pokuszę się jednak o zrobienie fototrawionych lusterek i w przypadku chłodni, również drabinki.

Naprawdę szkoda że Adam-Modellbau nie sprzedaje Starów w formie kitów, Bo tak jak wcześniej pisałem baza do przeróbek jest rewelacyjna, wystarczy tylko je trochę "dopieścić".
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#66
Pięknie przerobiłeś tego Stara. (y) Jeszcze jakbyś dał Washa w szczelinę pomiędzy szybą, a karoserią przy przedniej i małej bocznej tylnej szybie, to byłaby imitacja uszczelki. :)
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
#67
Kolejny raz świetna robota! Abstrahując już od wykonania, co jest nie tak z tym Starem że wygląda tak pokracznie? Wydaje mi się, że kabina jest zbyt szeroka, do tego przednia szyba być może jest za bardzo pochylona..
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#68
Pięknie przerobiłeś tego Stara. (y) Jeszcze jakbyś dał Washa w szczelinę pomiędzy szybą, a karoserią przy przedniej i małej bocznej tylnej szybie, to byłaby imitacja uszczelki. :)
No właśnie, chciałem zrobić uszczelki ale włączyła mi się kontrolka że jak przedobrzę to może to mogę go sobe w buty wsadzić. Szyby nie udało mi się ściągnąć, więc to zmienia diametalnie podejście do tematu. Pomiędzy szybką i kabiną jest wąska szczelina. Obawiałem się, że w przypadku użycia farby lub markera będę miał albo 2 line z przerwą w środku, albo głeboki nieregularny szlaczek. W przypadku washa też obawiałem się, że może dziwnie spenetrować te pancerne szyby, tym bardziej, że przy próbie oderwania zrobił mi się na przedniej szybie mały odprysk :(
Jeżeli ktoś z Was próbował dorabiać te uszczelki bez zdejmowania szyby to podeślijcie mi zdjęcie. Może jeszcze zdecyduję się to zmienić.

Kolejny raz świetna robota! Abstrahując już od wykonania, co jest nie tak z tym Starem że wygląda tak pokracznie? Wydaje mi się, że kabina jest zbyt szeroka, do tego przednia szyba być może jest za bardzo pochylona..
I w tym jednym zdaniu uchwyciłeś chyba całe sedno sprawy. Ja od siebie jeszcze dodam, że może kabina powinna bardziej zwężać się do dołu i być troszeczke bardziej wypukła, no i chyba szyba jest zbyt płaska. Ja malując na taki kolor też dołożyłem swoje i uwydatniłem naprawdę minimalne dysproporcje. Jedyne co mnie drażni to koła. Wyglądają na tyle nienaturalnie, że zrezygnowałem z zamieszczenia typowego zdjęcia od frontu.
Osobiście jednak utrzymuję zdanie, że te Stary są rewelacyjną bazę do przeróbki.
Nie udało mi się niestety nigdy kupić żadnego Stara z APM-u ale dla porównania mogę pokazać Stara którego kupiłem dawno temu od SAW Model na Allegro. To chyba był model z Flotomy, ale nie jestem pewien.

DSC_3171.jpg
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#70
Świetne Stary, kiedyś o takim w dzieciństwie marzyłem... :D
Nie tak dawno upolowałem na alledrogo 'Adamowego' Stara, cieszyłem się jak dziecko bo miałem na niego pomysł, radość opadła gdy paczka była w drodze a ja na forum dowiedziałem się, że owy producencik zalewa modele klejem tak że nic więcej sie z nimi nie da zrobić. Trochę to egoistyczne z jego strony.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#73
Jelcz 423 w malowaniu PKS Sandomierz z naczepą na prefabrykaty. Zestaw zrobiony z kitu od naszego forumowego kolegi Piotra.

Na pierwszy rzut oka kity nie wyglądają zbyt ciekawie ale to tylko złudzenie spowodowane użyciem kolorowej żywicy. Bardzo ładne odlewy, super detale i co najważniejsze i Samochód składa się szybko i przyjemnie.

DSC_3250.jpg
DSC_3253.jpg
DSC_3249.jpg
DSC_3244.jpg
DSC_3255.jpg
DSC_3257.jpg
DSC_3259.jpg
DSC_3261.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#75
Pięknie wyszło (y), ale u Ciebie to już normalka. No i fa ktycznie chyba pierwszy pokazany jako zmęczony eksploatacją. Świetny(y)
 

saaro

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 5 0
#77
Miałem zamiar kupic Stara. Ale jak się dowiedziałem jak mocno jest on posklejany, to zrezygnowalem z zakupu. Adam Modellbau nie jest jedynym producentem, który nie oszczędza kleju. Modele Brekiny też nie da się rozebrać, żeby czegoś nie połamać.

Jelcz bardzo fajnie wyglada z śladami eksploatacji:)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#78
Świetnie zrobiłeś tego Jelcza. Patyna pierwsza klasa. (y)
 

kosmo83

Znany użytkownik
Reakcje
4.886 2 0
#79
Jelcz prezentuje się świetnie(y)biedak troszkę się najeździł i napracował na naszych drogach:D
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#80
Kolejne dwa modele z kitów od Piotra. Skrzyniowy Żuk "badylarza" z okolic Sandomierza;) oraz furgon ze Spółdzielni Pracy im. Borów Tucholskich, gwiazda serialu "Zmiennicy".
Do tego drugiego przymierzałem się od dawna, ale za każdym razem jak popatrzyłem na model RA od przodu to mi chęci odchodziły.

DSC_3982.jpg

DSC_3951.jpg

DSC_3984.jpg

DSC_3998.jpg
DSC_3967.jpg

DSC_3955.jpg

DSC_3975.jpg

DSC_3964.jpg

DSC_3978.jpg


Na koniec, tak dla przypomnienia zdjęcie oryginału ze strony zmiennicy.com

Miał być dokładnie taki jak w serialu ale chyba poniosła mnie trochę fantazja i za bardzo pobrudziłem model. Jest nauczka na przyszłość żeby przestrzegać przepisy BHP i nie pić piwka w czasie malowania:)

foto.php.jpg
 

Załączniki

Podobne wątki