• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarówki z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Piękny "potwór", pamiętam z dzieciństwa że wydawał niesamowite odgłosy, jego basy wpędziłyby w kompleksy każdego dzisiejszego DJ-a.
Waloryzacja oczywiście "First Class", ale u Ciebie tego przecież nie trzeba pisać ;)
Odgłosów nie pamiętam ale samochód jakimś sposobem utkwił mi w pamięci z dzieciństwa. Możliwe że podświadomie właśnie ze względu na ryk silnika;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.930 386 20
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Jest okazja na nowy model zwiazany z wysokimi gorami. Idealnie pasowal by do dwoch poprzednich - Hindukusz, Karakoram: :
https://m.jelonka.com/bedzie-spotkanie-z-legendarna-ciezarowka-83519
Dzięki za przypomnienie o serii podróżniczej ale ta wersja to raczej nie moja epoka modelarska. Natomiast pierwowzór, czyli historyczny Jelcz z wyprawy w Himalaje jest u mnie numerem 3 w kolejce pojazdów podróżniczych.

1573447831656.png


Najbliżej realizacji jest poniższa wersja. Mam już przygotowane od podstaw wszystkie detale, tylko pozostało mi dokończyć kalkomanie i znaleźć chwilę czasu na pobawienie się z tym modelem. To jest ten sam egzemplarz który już wcześniej zrobiłem w 1:87, tylko z innej wyprawy.

FB_IMG_1538167092434.jpg

Jelcz 316 _jelcz-nepal.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.930 386 20
Kolejna kapitalnie zwaloryzowana miniaturka. A i diorama ciekawa. (y)
Piękne zdjęcia robisz Adamie. Jestem znów pod wrażeniem, że na tak małej dioramie można zrobić takie świetne foty, na których wcale nie widać, że to takie maleństwo. (y)
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.550 68 0
Przepiękne to Adamie robisz(y), zwłaszcza te jelcze, niby każdy kolekcjoner/modelarz w wieku 40+ wie o istnieniu tych pojazdów,
ale przyznajcie się Panowie szczerze, wierzyliście że ktoś się kiedyś za to weźmie ?
Jak Ci kiedyś braknie pomysłów to tu masz taką delikatną sugestię, blachy z Iraku ale firma jak najbardziej nasza;
https://40ton.net/zdjecia-wykonane-...-gdzie-w-latach-80-tych-byl-on-na-kontrakcie/
Konsultowałem nawet kiedyś z Michałem wykonanie tego modelu, bo o dawcę dosyć łatwo (Wiking), ale potem zmieniły mi się
priorytety w kolekcji, a Michał wziął się za stara i pomysł został odłożony na bok.
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.693 4 0
WOW. Ale genialny ten Kraz! Sam model oczywiście piękny, ale zdjęcia - powalają! Na tym małym - ale jakże pomysłowym - kawałku dioramy został pokazany fragment historii motoryzacji w Polsce. Chylę czoła...
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dawno nie składałem żadnej czeskiej "resinówki". Liaz 100.05 z przyczepą BSS PV 16.074 w malowaniu PKS Gliwice. Producent MM Brno, skala 1:87.
Na początku wydawał mi się nieco gorszy od złożonych wcześniej dwóch modeli z JMPK. Jednak finalnie uważam że ma zdecydowanie lepsze proporcję niż te wcześniejsze modele
DSC_0729 (2).JPG
DSC_0730.JPG
DSC_0750.JPG
DSC_0733.JPG
DSC_0734.JPG
DSC_0736.JPG
DSC_0738.JPG
DSC_0742.JPG
DSC_0743.JPG
DSC_0745.JPG
DSC_0747.JPG
DSC_0748.JPG
DSC_0749.JPG
Photo 2019-11-01, 10 52 57 PM.JPG
IMG_2687.JPG
Photo 2019-12-18, 10 09 44 PM.JPG
 

Podobne wątki